Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum nefes alamıyor

htchaticeonem9

Paylaşımcı Üye
Mavişim vikviklemeden beter ötmeye başladı. (solunum problemi var ciddi şekilde) Nefes almada zorlanıyor besbelli. Monodoks alacaktım ancak eczanelerde reçetesiz satılmıyormuş. Evde Macrol ve Flagyl var. Bunları kullanabilir miyim, nasıl ve kaç gün kullanmalıyım?

Lütfen biri yardımcı olabilir mi gerçekten durumu acil ve ciddi bekleyecek çok zamanım yok acilen ilaca başlamam lazım. Bir de hasta olduğu için diğer kuşlarımdan ayıracağım kafese bölme koysam yeterli gelir mi yoksa başka bir kafese mi almam lazım?

Son düzenleme:
Veterinere gittiniz mi daha önce nasıl bir tedavi uyguladınız hangi ilaçları vs

Evet ciddi bir artış var. Kuyruk sekmesi göremedim ancak tünekte dururkende mi yok kuyruk sekmesi?
Tünekte dururken hafif sallanıyor. Videoda görememenizin sebebi hamağın üstünde oturmuş olduğu için kuyruğu yere yapışık duruyor bu sebeple de kıpırdamıyor.

Tünekte dururken hafif sallanıyor. Videoda görememenizin sebebi hamağın üstünde oturmuş olduğu için kuyruğu yere yapışık duruyor bu sebeple de kıpırdamıyor.
Farkındayım o yüzden tünekte olup olmadığını sordum. Yalnız bazı durumlarda kuyruğu tabana değse bile kuyruk sekmesi bariz fark edilebiliyor. Tüneğe geçer geçmez video atın lütfen. Ve dışkısı ne durumda. Artık ilaç kullanılması gerek

kekik, ıhlamur çayı vs. bunları denemekle beraber antibiyotik de başlayacağım Flagyl veya Macrol verebilir miyim? Verebilirsem nasıl ve ne kadar süre kullanmalıyım?
Evet ciddi bir artış var. Kuyruk sekmesi göremedim ancak tünekte dururkende mi yok kuyruk sekmesi?

Farkındayım o yüzden tünekte olup olmadığını sordum. Yalnız bazı durumlarda kuyruğu tabana değse bile kuyruk sekmesi bariz fark edilebiliyor. Tüneğe geçer geçmez video atın lütfen. Ve dışkısı ne durumda. Artık ilaç kullanılması gerek
Tamam. Dışkısını da videoyla birlikte atarım İnşallah.

@Merve hanım yardımcı olur musunuz? Kusura bakmayın çok ısrar ediyorum çünkü bir an önce ilaç kullanımına başlamak istiyorum.
kekik, ıhlamur çayı vs. bunları denemekle beraber antibiyotik de başlayacağım Flagyl veya Macrol verebilir miyim? Verebilirsem nasıl ve ne kadar süre kullanmalıyım?

Estağfurullah, videonuzu bekliyordum. Öncelikle imkanlarınız varsa veterinere gitmeniz en doğrusu olacaktır. Ben ise doksisiklin etkenli ilaç kullanmanız gerektiğini düşünüyorum.
Veterinerden hiprodoxi, levadoks ya da doksimis. Veya eczaneden monodoks temin edebilirsiniz

Estağfurullah, videonuzu bekliyordum. Öncelikle imkanlarınız varsa veterinere gitmeniz en doğrusu olacaktır. Ben ise doksisiklin etkenli ilaç kullanmanız gerektiğini düşünüyorum.
Veterinerden hiprodoxi, levadoks ya da doksimis. Veya eczaneden monodoks temin edebilirsiniz
Tmm çok sağolun.

Bu arada ense damlasını da ilk etapta uygularsanız hava kesesi paraziti ihtimalini de aradan çıkartmış olursunuz. Ayrıca kekik çayı ayda bir yapabilirsiniz. Ancak fazlasına gerek yok. Genelde bitki çayları daha büyük kuşlar için daha uygun oluyor. Muhabbet kuşlarına pek de uygun olmuyorlar. Kekik çayı doğru oranlarda en uygun olanı bence.

Videosu bu.

Dışkısı da bu şekilde

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-05-12-17-02-22-655.jpeg
    Screenshot_2023-05-12-17-02-22-655.jpeg
    728.7 KB · Görüntüleme: 7
Yarın İnşallah veterinere götüreceğiz çünkü önerdiklerinizin bazıları reçetesiz satılmıyor. Yarın hep muayene için hem de ilaç yazdırmak için götüreceğiz İnşallah.
Monodoksu doktor yazıyor. Diğerleri zaten veteriner ilaçları. Götürmeniz en güzeli olur. Son durumu paylaşırsanız memnun olurum. Geçmiş olsun

Geri