Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum nerdeyse 1 aydır hasta gibi

aju

Yeni Üye
Merhaba, foruma az önce üye oldum. Çoğu konuya baktım ve oldukça yardımcı olunmuş herkese, umarım ben de bir çözüm bulabilirim.

Şimdi öncelikle kuşum 3 yaşında ve erkek. Bu zamana kadar ufak sakatlanmalar hariç bir hastalığı olmadı. Fakat nerden baksanız bir aydır, ötmüyor, düzgün beslenmiyor, sevdiği şeyleri bile yemiyor, kaçmak istemedikçe uçmuyor, konuşmuyor, kanatları düşük duruyor, kabarık sürekli ve karanlık yerlere kaçıp duruyor. Sabah akşam fark etmiyor. Dışkısında bir problem yok, normal bence yine de gerekirse fotoğraf bırakırım. Bir de ara ara mesela 2-3 günde bir ya da iki defa tükürüyor. Yakınlarda veteriner falan yok, kuş üretimi yapan bir abiye götürdük o da vitamin verdi ikisini de denedik, bazen toparlar gibi oluyor ama çok sürmüyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Fotoğraf açılmıyor ama ne yazık ki videoda hiç iyi durmuyor. Kusması var mı? Dışkısını da atın yinede
Kusma da şöyle 2-3 günde bir nadir böyle az bir köpük şeklinde geliyor onu tükürüyor. Fotoğrafı sonra yine atmayı deneyeceğim

Dışkılarının süreklilik arz etmesi önemli. iştahı nasıl beslendi mi?
Eve şimdi döndüm, annem güzel yediğini, suyunu içtiğini ve dışkısının da normale döndüğünü söyledi. Biraz daha canlı sabahkine nazaran. Ama döngü gibi bu 1 aydır bi böyle kötü bi toparlıyor. Yani toparlıyor dediğim yine ötüp oynamıyor ama yem falan yiyor, kusma tükürme olmuyor.

Merhaba benim kuşumda böyleydi daha öncesinde konuşmuyor ötmüyor yem yemiyor su içmiyor ve dışkısı siyahtı sürekli kontrole gittiğimiz vet hekimine götürdüm sabahında çok güzel muayenesini yaptı, burnundan popişine kadar kulaklarını akciğerini kalbini kısacası herşeyini muayene etti üşütmüş olduğunu söyledi bize kırmızı renkli bir ilaç verdi asını unuttum ama s ile başlıyordu isterseniz adını öğrenip size söyleyebilirim bir damla olacak şekilde sabah akşam ağzına damlatmanız gerekiyor iki güne toparladı eski neşesine kavuştu tabii ki uzman bir hekimin görmesi daha iyi olur ama imkanınız yoksa bu ilacı da deneyebilirsiniz

Merhaba benim kuşumda böyleydi daha öncesinde konuşmuyor ötmüyor yem yemiyor su içmiyor ve dışkısı siyahtı sürekli kontrole gittiğimiz vet hekimine götürdüm sabahında çok güzel muayenesini yaptı, burnundan popişine kadar kulaklarını akciğerini kalbini kısacası herşeyini muayene etti üşütmüş olduğunu söyledi bize kırmızı renkli bir ilaç verdi asını unuttum ama s ile başlıyordu isterseniz adını öğrenip size söyleyebilirim bir damla olacak şekilde sabah akşam ağzına damlatmanız gerekiyor iki güne toparladı eski neşesine kavuştu tabii ki uzman bir hekimin görmesi daha iyi olur ama imkanınız yoksa bu ilacı da deneyebilirsiniz
Yaa öğrenebilirseniz çok sevinirim, çok teşekkür ederim.

@Merve Merve hanım dün iyiydi, hafiften ötüyor konuşmaya çalışıyordu, yem yiyordu, sışkısı normal ve yeşildi. Ama bugün sabah yine kusmuş. Yani eğer kendini ıslatmadıysa sulukta. Koku yok ama hani bir iyi bir kötü ne olduğunu hala anlayamadık. Kusmuğu şeffaf bazen su gibi bazen balgam gibi.

Arada iyi gibi görünmesi sizi yanıltmasın. Hastalıklarını gizleme konusunda iyi oluyorlar.
Dışkıların son durumu nedir? Veterinere götürüp dışkı analizi yaptırsanız iyi olur aslında net teşhis konulur
Vet e gittik perşembe günü, kontrol falan yapıldı kursak kısmı balon gibi şişmiş. Mantar olabilir diye ilaçlar yazdı. 2 gündür ilaç kullanıyoruz. Kursak kısmındaki tüylerini kenara çekip baktığımda sıvı birikmiş de o şişirmiş gibi görünüyor o neden olabilir? Bi de ilaçları vs size atsam işe yararlığı konusunda bilgi verebilir misiniz?

Vet e gittik perşembe günü, kontrol falan yapıldı kursak kısmı balon gibi şişmiş. Mantar olabilir diye ilaçlar yazdı. 2 gündür ilaç kullanıyoruz. Kursak kısmındaki tüylerini kenara çekip baktığımda sıvı birikmiş de o şişirmiş gibi görünüyor o neden olabilir? Bi de ilaçları vs size atsam işe yararlığı konusunda bilgi verebilir misiniz?
Yine atın isterseniz ilaçları bir bakalım. Kursak şişmesi ve kusması vs varsa kursak mantarı olma ihtimali yüksek

Açıkçası ben ilaçların doğru olduğunu düşünüyorum. Fungostatin bu tür hastalıklarda en çok kullanılan ilaç. Etki edip etmediği yakında anlaşılır.
Bugün kemiği iyice belirginleşmiş, keskin ve derisinden gözüküyor. Tüyleri de azalıyor, kursağındaki şişkin sıvı birikintisi de aynı duruyor. İyileşmeye dair bir şey yok hala bir hafta olacak ilaçlara başlayalı.

Geri