Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum sıcaktan yem yemiyor

Melekkk

Yeni Üye
Muhabbet kuşum sıcaktan yem yemiyor ne yapmalıyım ölecek diye endişe ediyorum

sıcaktan olduğuna emin misiniz? dışkısı nasıl ? hareketliliği nasıl?

Dışkışında bir problem yok hareketliliğin de de sıkıntı yok sağlıkçıyım bu aralar çok ilgilenemiyorum bir bu değişiklik oldu bir de çok sıcak oldu bu birkaç gün tek değişkenler bunlar

Yemek yiyor ancak sadece hayatta kalıcak kadar az diyebilirim normalde güzel yerdi dal darısını vs eksik etmem yemini de değiştirmedim premium muhabbet kuşu yemi almıştım burda sizlere danışarak Merve hanım çok yardımcı olmuştu yemden kaynaklıda hiç bir sorun yaşamadık yakın çevremde veteriner olsa götürücem ama malesef

Bu arada bu aralar çok fazla uçuramadım havalar sıcak olunca cam pencere de kapalı dışarı Çıkartınca hemen nefes nefese kalıp çok yoruluyordu bende çok fazla dışarıda tutamıyordum

Kuşun yeni yapılmış dışkısını ve tünekte her açıdan bir videosunu atar mısınız?
Merhabalar Merve hanım ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim kuşlardan anlayan bir arkadaşım geldi tüy dökme dönemine girmiş tabi ben bu sıralar yoğunluktan hiç fark etmemişim şuan iştahi diğer günlere göre daha iyi

Kuşun yeni yapılmış dışkısını ve tünekte her açıdan bir videosunu atar mısınız?
Geçen sefer tüy dökme döneminde böyle olmamıştı gayet aktif ti böyle bir den iştahsız kalınca korktum ve buraya yazıp destek almak istedim çevremde veteriner yok malesef

Merhabalar Merve hanım ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim kuşlardan anlayan bir arkadaşım geldi tüy dökme dönemine girmiş tabi ben bu sıralar yoğunluktan hiç fark etmemişim şuan iştahi diğer günlere göre daha iyi
Estağfurullah lafı olmaz.
İştahının açılmasına çok sevindim. Tüy+sıcaklar etkiliyor olabilir. Banyo yaptırıp, b vitamini, dal darıyla desteklerseniz güzel olur. Banyo yapmıyorsa kafes üstünden temiz bir sprey şişesine su doldurarak fıs fıs yöntemiyle tüylerini nemlendirin, hem ferahlar hem de tüydeyken tüylerinin nemlenmesi faydalı olur.
İyi forumlar 🙂✨

Estağfurullah lafı olmaz.
İştahının açılmasına çok sevindim. Tüy+sıcaklar etkiliyor olabilir. Banyo yaptırıp, b vitamini, dal darıyla desteklerseniz güzel olur. Banyo yapmıyorsa kafes üstünden temiz bir sprey şişesine su doldurarak fıs fıs yöntemiyle tüylerini nemlendirin, hem ferahlar hem de tüydeyken tüylerinin nemlenmesi faydalı olur.
İyi forumlar 🙂✨
Evet bunda da çok yardımcı olmuştunuz banyo yapmıyor diye çok düşünmüştüm siz fısfıslama yöntemini hem kuşumun hayatını hem benim stresimi azlatmıştı iyiki bu forum var 🥰iyi sizler gibi ilgili yöneticiler var, ☺️

Evet bunda da çok yardımcı olmuştunuz banyo yapmıyor diye çok düşünmüştüm siz fısfıslama yöntemini hem kuşumun hayatını hem benim stresimi azlatmıştı iyiki bu forum var 🥰iyi sizler gibi ilgili yöneticiler var, ☺️
Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim 🥰 kendi adıma çok mutlu oldum, sağolun 🩷
Kuşunuza ve size sağlıklı günler dilerim, ayrıca iyi forumlar 🥰✨

Geri