Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yeşil lekeli dışkılıyor

Dışkılarda ciddi bir lekelenme görünmüyor kuşun durumu da iyiyse çok üstünde durmaya gerek yok, dışkılar ve kuşun durumunda olumsuzluk olursa o zaman alternatifleri değerlendirmeniz daha sağlıklı olur.

Kaliteli bir probiyotik takviyesi ve düzenli beslenme ile durum düzelebilir diye düşünüyorum.
Evet evet çok şükür entrobac probiyotik ile gerwit multivitamin alacağım. Bişey daha sorsam ben gritli kum kullanmıyorum ama kafesinde gaga taşı ile mineral blok var sizce yeterli mi?

Evet evet çok şükür entrobac probiyotik ile gerwit multivitamin alacağım. Bişey daha sorsam ben gritli kum kullanmıyorum ama kafesinde gaga taşı ile mineral blok var sizce yeterli mi?
Ben kum önermiyorum açıkçası çünkü bazı kuşlar aşırı tüketiyor ve taşlıkta kum birikme yapıyor bu da başka ciddi bir soruna sebep oluyor, mineral blok mevcut ise yeterlidir kum gibi aşırı tüketemezler bu yüzden sorun yaşanmaz.

Ben kum önermiyorum açıkçası çünkü bazı kuşlar aşırı tüketiyor ve taşlıkta kum birikme yapıyor bu da başka ciddi bir soruna sebep oluyor, mineral blok mevcut ise yeterlidir kum gibi aşırı tüketemezler bu yüzden sorun yaşanmaz.
Anladım bazı mineral blok ve gaga taşları çok kötü kokuyor ama bu bozulmuş olduğunu mu gösterir yoksa normal midir

Geri