Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yeşil lekeli dışkılıyor

Busra2

Yeni Üye
Allah rızası için bir bilgisi olan yardım edebilir mi muhabbet kuşum yaklaşık 2 3 aydır yeşil lekeli dışkılıyor 2 veteriner değiştirdim biri 10 gün antibiyotik dedi kullandık daha sonra 3 gün probiyotik dedi onuda kullandık ve tedaviyi yarıda bıraktı anlayamadığım bir şekilde diğer veterinerde 1 hafta probiyotik dedi kullandık yine geçmedi artık napacağımı şaşırmış durumdayım muhabbet kuşum erkek 4 yaşında kuşumun hastalığı nedir ne yapmamız gerekiyor yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230125-200634.png
    Screenshot_20230125-200634.png
    634 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_20230125-200642.png
    Screenshot_20230125-200642.png
    609.7 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_20230125-200651.png
    Screenshot_20230125-200651.png
    422 KB · Görüntüleme: 25
Mantar yada enfeksiyon durumlarında leke bırakma genel olarak görünür çok ciddi bir lekelenme göremedim daha önce antibiyotik kullandıysanız enfeksiyon kaynaklı değildir mantar ile alakalı olabilir.

Kuşta kusma, yem çıkarma, ağızdan salya gelmesi, kusmukta koku gibi durumlar mevcut mu?
Hayır hiçbiri yok çok şükür ama dün ara ara ağzını açıp kapatıyordu ve kanatlarını açıyordu ateşini ölçtüm 41 derece çıktı o ağız açıp kapatma bugün yok çok şükür bir tek yem yerken ağzında çok geveliyor sanki bugün yapıyor onuda

Kuş hasta gibi durmuyor. Bence biraz dinlensin. Sonra sadece probiyotikten devam edin derim
İnşallah ama dışkısı asla düzelmiyor işte. Probiyotik olarak veteriner insanlarda kullanılan alb flor olur demişti ondan pirinç tanesi kadar kullandım aralıklarla 3 gün ve 1 hafta olmak üzere kullandım fakat dışkısında hiç değişme düzelme olmadı fazla probiyotikte kullanmak istemiyorum

İnşallah ama dışkısı asla düzelmiyor işte. Probiyotik olarak veteriner insanlarda kullanılan alb flor olur demişti ondan pirinç tanesi kadar kullandım aralıklarla 3 gün ve 1 hafta olmak üzere kullandım fakat dışkısında hiç değişme düzelme olmadı fazla probiyotikte kullanmak istemiyorum
Fazla Probiyotik de dışkı değişimine neden oluyor. 7-10 güne bir ideal. Benim kuşumun dışkılarıda aylardır lekeli ama hareketleri, neşesi, iştahı yerinde olduğundan artık kabullendim. Yani demem o ki bazen kalıcı olabiliyor. Başka bir belirti yoksa sorun olacağını sanmam. Çünkü bazen dışkı başlıca bir sebepken bazen de sadece dışkıya bakarak hasta diyemeyiz.
Yinede içiniz rahat etsin istiyorsanız, dışkı analizi yaptırın.

Fazla Probiyotik de dışkı değişimine neden oluyor. 7-10 güne bir ideal. Benim kuşumun dışkılarıda aylardır lekeli ama hareketleri, neşesi, iştahı yerinde olduğundan artık kabullendim. Yani demem o ki bazen kalıcı olabiliyor. Başka bir belirti yoksa sorun olacağını sanmam. Çünkü bazen dışkı başlıca bir sebepken bazen de sadece dışkıya bakarak hasta diyemeyiz.
Yinede içiniz rahat etsin istiyorsanız, dışkı analizi yaptırın.
Evet doğru. Yaşadığım il küçük veterinerler bile doğru düzgün ilgilenmiyorlar dışkı analizini nasıl yaptırabilirim?

Bir kere sormuştum soğuk zincir kargo ile gönderebileceğimi söylemişlerdi ama dışkı kuruyor ya doğru sonuç verir mi bilemedim
Hangi yere sormuştunuz merak ettim. Islak dışkı mı yoksa kurumuş oluyor mu bilmiyorum ama daha önce kargoyla yollayan duymuştum. Eğer yollanmasaydı kurumasını sorun ederlerdi. Demekki sorun olmuyor

Hangi yere sormuştunuz merak ettim. Islak dışkı mı yoksa kurumuş oluyor mu bilmiyorum ama daha önce kargoyla yollayan duymuştum. Eğer yollanmasaydı kurumasını sorun ederlerdi. Demekki sorun olmuyor
Konya hayvan numune hastanesiydi sanırım telefonda görüşmüştüm bana öyle söylemişlerdi Ankara'yada gönderebileceğimi söylediler oradada numune hastanesi varmış sanırım olmazsa gönderiyim çıkan sonuca göre haberdar ederim sizi yine yardımcı olur musunuz?

Konya hayvan numune hastanesiydi sanırım telefonda görüşmüştüm bana öyle söylemişlerdi Ankara'yada gönderebileceğimi söylediler oradada numune hastanesi varmış sanırım olmazsa gönderiyim çıkan sonuca göre haberdar ederim sizi yine yardımcı olur musunuz?
Tabi elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Test her zaman daha güvenilirdir. Güzel haberlerinizi bekliyoruz 🌺

Geri