Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun anüsünde dışkı var

Limon boncuk

Meraklı Üye
Bugün dişi muhabbet kuşumu uçması için kafesinden çıkardım. avizeye çıktığımda poposunun iç kısmında kızarıklık ve anüsünde dışkı birikmesi gördüm. son zamanlarda ayağı ile hep poposunu kaşıyordu. Mart ayına kadar yanında bir erkek kuş vardı o öldüğünden beri kafasını demirlere vs. sürtüyordu. poposunun neden kaşıdığını araştırdığımda çiftleşme isteğinden olabileceğini gördüm ve pek önemsememiştim. Ayrıca ara ara erkek kuşların tünekle çiftleşmesi gibi hareket yapıyor. internette genelde vakalarınn kabızlık nedeniyle olduğunu gördüm fakat bir sormak istedim. Tüyü kabarık değil sadece sprey ile sirkeli su fışkırttığımda ve uykusu geldiğinde tüylerini kabartıyor. İştahı yanındaki erkek kuş öldüğünden beri azalmıştı. şu aralar yine biraz az yiyor. Enerjik bir kuş durgun değil suyuna 2 haftada bir vitamin takviyesi yapıyorum. kızgınlık döneminde ve ceresinde yavaş yavaş kirli beyaza doğru dönmeye başlıyor. yani kızgınlığı yakında bitecek gibi. Kuşumun hastalığı nedir ve nasıl bir tedavi uygulamalıyım

Ekli dosyalar

• limon.png
    limon.png
    152.6 KB · Görüntüleme: 20
Kabız olduğunda bir bütün kalır. Sizin ki şu an ishal gibi görünüyor. Yani şu an dışkı birikmesi tane tane mi yoksa tüylerine yapışmış dağılmış halde mi? Kullandığınız vitamin nedir?
kullandığım vitamin gold wings a d3 e c k multi vitamini genelde bunu kullanıyorum tüy dökümünde pets family multivitaminini

Videoda durgun duruyor. Hep öyle mi?
Tablodaki ürünleri temin ediniz. Çok daha kalitelidirler. Kullanmanız faydalı olur. Özellikle probiyotiği...
Ekli dosyayı görüntüle 68580
yok biraz havalar sıcaktı ve biraz kafeste çırpınıyordu ondan yoruldu sanırım normalde çok hareketli ayrıca şişkinliğin daha net çekebilmek için elime almaya çalıştım kendisi sıvı forma geçti başka forumlarda tümör olabilir denmişti sizce bu ihtimal varmıdır. şişlik hemen hemen aynı probiyotiklere gelirsek ne kadar acildir. yaşadığım yerde bunları bulamam mecbur internetten alırım yada muadili olan probiyotik varmıdır

Videoda durgun duruyor. Hep öyle mi?
Tablodaki ürünleri temin ediniz. Çok daha kalitelidirler. Kullanmanız faydalı olur. Özellikle probiyotiği...
Ekli dosyayı görüntüle 68580
Ayrıca probiyotiği araştırdım aynı isimde farklı fiyatlarda ve farklı kutularda var hangisini almalıyım bu mu https://www.trendyol.com/rohnfried/...Qw81n3n0vbUKBTkV9oTH9UpDh02UhSpUaAhWUEALw_wcB yoksa bu mu https://www.trendyol.com/rohnfried/...LOvvYcGalF7tTnhGCeXouE0uGozuVtwEaAjwrEALw_wcB yoksa bu mu https://www.n11.com/urun/rohnfried-entrobac-probiyotik-katkisi-25-g-3709819?magaza=leon-pc-kirtasiye

Şiş olan yeri söylemiş miydiniz ben mi kaçırdım 🤔
Zaten çoğu petshoplarda olmaz internet üzerinden temin edebilirsiniz. Gramına ve satıcısına göre fiyatı değişir ama orjinal ve güvenilir bir satıcı olmasına özen gösteriniz. Ben ürünlerimi genelde internet üzerinden Karadeniz Petshop'tan alıyorum. Gayet güzel geliyor.

Şiş olan yeri söylemiş miydiniz ben mi kaçırdım 🤔
Zaten çoğu petshoplarda olmaz internet üzerinden temin edebilirsiniz. Gramına ve satıcısına göre fiyatı değişir ama orjinal ve güvenilir bir satıcı olmasına özen gösteriniz. Ben ürünlerimi genelde internet üzerinden Karadeniz Petshop'tan alıyorum. Gayet güzel geliyor.
tamamiyen benim hatam farklı yerlere sormuştum buraya sormadım kuşumun anüsünde kızarıklığın olduğu yerde hafif bir şişlik var uzaktan hiç gözükmüyor bende kızarklığı görüncebir baktım. elimle hisseince hafif bir tepe hissettim sertlik vardı anüs tarafı haff sarı-beyazdı

tamamiyen benim hatam farklı yerlere sormuştum buraya sormadım kuşumun anüsünde kızarıklığın olduğu yerde hafif bir şişlik var uzaktan hiç gözükmüyor bende kızarklığı görüncebir baktım. elimle hisseince hafif bir tepe hissettim sertlik vardı anüs tarafı haff sarı-beyazdı
Estağfurullah. Her şey olabilir, veteriner görse iyi olur. Çok iyi bir yerse anlar. Cerrahi müdahalelik bir durumsa zaten çok iyi bir yer görmeli.

Estağfurullah. Her şey olabilir, veteriner görse iyi olur. Çok iyi bir yerse anlar. Cerrahi müdahalelik bir durumsa zaten çok iyi bir yer görmeli
İstanbul da Avrupa kıtası yada Tekirdağ Çerkezköy tarafında bildiğiniz iyi veteriner varsa götürebilirim ayrıca 3 gündür şişlik aynı boyutta hatta biraz azaldı gibi yurt dışına gideceğim yaklaşık 1 2 hafta bu süreçte ciddi bir durum oluşur mu

İstanbul da Avrupa kıtası yada Tekirdağ Çerkezköy tarafında bildiğiniz iyi veteriner varsa götürebilirim ayrıca 3 gündür şişlik aynı boyutta hatta biraz azaldı gibi yurt dışına gideceğim yaklaşık 1 2 hafta bu süreçte ciddi bir durum oluşur mu
Maalesef bilmiyorum ama google da illaki yorumları güzel olan bir yer vardır. Büyüme olmaz inşallah. Genelde iyi huylu olabiliyorlar.
İlk etapta veterinere gösterdikten sonra, ciddi bir durum olup olmadığını veteriner söyleyebilir ancak

Geri