Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Ayakları Ara Ara Soğuk Oluyor Ve Tek Ayak Üzerinde Kabarık Duruyor

ogulcanergun

Yeni Üye
Merhabalar.
6. Ayına girmiş jumbo muhabbet kuşum var yaklaşık 2 2.5 hafta önce bir kusma sorunu yaşadık muhtemelen bayat yem yüzünden tesadüf mü bilmiyorum ama bu kusma sorunundan sonra günün bazı bölümlerinde tek ayak üzerinde kabarık ve kısmen titrer durumda konumlanmaya başladı.Sebebi ne olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.
Birde yem yemesi kusmasından öncesine göre azaldı gibi biraz araştırdım yetişkin olmaya başladıklarında yavruluk dönemlerine nazaran günlük yedikleri yem gramajlarında azalma olabiliyormuş ne kade doğru bilmiyorum tecrübesizim. Gözlemlerime göre yem yemesinin azalmasından ve durgunlaşmasından 1 2 gün sonra tüy kapsülleri patlıyor.

-B vitamini hiç kullanmadık.
-Probiyotik kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu.
-Vitamin olarak Gold Wings Multisol kullanıyorum.

Merhaba öncelikle son günlerde havalarında soğumasıyla birlikte kuşlarda bu durumun çok sık rastlandığını düşünüyorum. Kesinlikle sabit oda sıcaklığında bulunmalılar. Benim kuşum her geçiş döneminde bu sorunu üşütmeden kaynaklı yaşar. Ortalama bizim için normal olan oda sıcaklığı onlar içinde idealdir. Ve siz üşüdüğünüzü hissediyorsanız bilinki kuşunuzda en az sizin kadar etkileniyor demektir. B vitamini takviye olarak verilmeli, probiyotik devam ettirilmeli. Çok geçmiş olsun

Merhaba öncelikle son günlerde havalarında soğumasıyla birlikte kuşlarda bu durumun çok sık rastlandığını düşünüyorum. Kesinlikle sabit oda sıcaklığında bulunmalılar. Benim kuşum her geçiş döneminde bu sorunu üşütmeden kaynaklı yaşar. Ortalama bizim için normal olan oda sıcaklığı onlar içinde idealdir. Ve siz üşüdüğünüzü hissediyorsanız bilinki kuşunuzda en az sizin kadar etkileniyor demektir. B vitamini takviye olarak verilmeli, probiyotik devam ettirilmeli. Çok geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim. B vitamini öneriniz varmı peki ?

Bunu probiyotik ile beraber nasıl kullanmalıyım haftada 1 probiyotikte kullanıyorum çünkü. Bugün kuyruk tüyleri döküldü aşırı fazla tüy dökümü var şuan galiba kanat tüyleride dökülecek meyve sebze vermediğim için tüyleri için B vitamini takviyesi gerekliymiş
Rica etsem kuşunuzun fotoğrafını ekler misiniz? Tüy döküm dönemlerinde maksimum haftada iki gün kullanabilirsiniz. Ama üst üste olmasın. Yani probiyotik ve vitamini kullanırken kuşunuzun en az bir gün arayla temiz su içmesi gerekir. Ayrıca tüydeyken dal darı tüketmesi de faydalı olur.

Geri