Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun bacağındaki büyük şişlik.

Kjaerbye

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun bacağının üst kısmında büyük bir şişlik var ve topallıyor. Veterinere götürdüm Dolgit adında bir krem verdi fakat hala şişlik var ve yerinde sürekli duruyor. Hiç iyileşmedi yaklaşık 1 haftadır şişlik aynı düzeyde bu hastalığın adı nedir ve ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• FDB10875-506F-4F01-8FD3-61B354293285.jpeg
    FDB10875-506F-4F01-8FD3-61B354293285.jpeg
    714.2 KB · Görüntüleme: 29
İlk başta götürdük bir veterinere krem verip yolladı. Yarın sabah tekrardan götüreceğiz bilgili olduğunu düşündüğümüz bir veterinere. Başta güt olduğunu anlamadık sonradan daha fazla şişti. Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yaşıyorum. Bunun dışında başka yapabileceğim bir öneriniz varsa söylerseniz sevinirim.

Siz yine o diğer veterinere götürün ama imkanlarınız doğrultusunda İzmir'deki Burak Uçar beyin kliniğine götürseniz çok daha faydalı olur.
Açıkçası bu durumdaki kuşa ne verilir bilmiyorum sadece bağışıklığı ve stresi için probiyotik kullanın derim. O da kesinlikle tedavi amaçlı değil sadece bağışıklığı daha fazla düşmesin diye. Son durumdan haberdar ederseniz çok memnun olurum.

Uzun süre sonra hortlatmış olacağım ama konuyu açtığım gün veteriner sözde tedavisini yaptı. kuşun şiş bacağına enjekte etti patlattı o şişliği sirke ruhu mu neymiş onu süreceksiniz diye aldırttı. iğneden sonra kuşun yürümeye bile hali kalmadı. eve geldikten 20 dakika sonra büyük ihtimal kalp krizi geçirerek öldü. kafesin her yeri kan doldu zaten. ölürken ses çıkardı.belki veterinere götürmesem şu an ayağı şiş olacaktı ama yaşıyor olacaktı. boyle durumda olan arkadaşlar varsa kesinlikle götürmesin fakat şişlik daha küçükse götürmekte faydası olur herhalde.

Geri