Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun gövdesinde şişlik mi var?hasta mi ne olur yardim

Blumus

Yeni Üye
Merhaba kuşum bir iki gündür titriyor hafiften.bugun yıkadık gövdesinde tüyleri dokulmus ve bana şişlik gibi geldi fotoğraf çektim.yemesi içmesi ötüşü normal ama bir haftadır gövdesinin üstüne yatmaya başlamıştı ben dinleniyor sandım.şişlik mi bu bilen var mı,öyleyse neden olur, üst gövdesiyle altı arasında bir düzlük var sonra altta yine sis gibi geldi lütfen yardım edin

Ekli dosyalar

• IMG_20230227_131251.jpg
    IMG_20230227_131251.jpg
    967.7 KB · Görüntüleme: 20
  • 16774951874042521820144191080478.jpg
    16774951874042521820144191080478.jpg
    838 KB · Görüntüleme: 19
Son durumu paylaşırsanız memnun olurum, geçmiş olsun
Bugün veterinere götürdüm röntgen çekti bağırsakta bir sorun gözüküyor ama cerrahi kısmına bakamam deyip başka bir uzman önerdi. Kuşum titrediği için ateşi olabilir diye ateş düşürücü şurup ve iki ayrı antibiyotik yazdı biri bağırsak icin yalnız bunlar normal eczaneden alınan ilaçlar, bu şekilde olması normal mi?

Bağırsaktaki sorun yüzünden mi şişlik var demek istedi anlayamadım.
Eczaneden temin edilmesinin normal olup olmadığını mı soruyorsunuz?
Rontgende bağırsak kısmında sorun gördü yuvarlak bir alan, cigerde bişey yok dedi.yalniz bence elime gelen yumuşak şişlik üst kısımda, rontgende çıkmadı.belki de yağlanma orası.alt kısım ise daha sert bağırsak bölgesi, röntgeni daha iyi bir uzman görüp anlar sanirim.
İnsanlar için olan ilaçların kullanılması normal mi diye sormak istemistim

Rontgende bağırsak kısmında sorun gördü yuvarlak bir alan, cigerde bişey yok dedi.yalniz bence elime gelen yumuşak şişlik üst kısımda, rontgende çıkmadı.belki de yağlanma orası.alt kısım ise daha sert bağırsak bölgesi, röntgeni daha iyi bir uzman görüp anlar sanırım, ekliyorum.yani üstteki sislikle rontgendeki şişlik aynı yerde değil ben kendim bakınca bunu anladım. İnsanlar için olan ilaçların kullanılması normal mi diye sormak istemistim
Bence de daha iyi bir veteriner görse daha sağlıklı olur gibi. Yeni yere gitmeden ilaçları kullanmaya başlamayın isterseniz.
Ne yazık ki çoğu kuş hastalıklarında hayvansal ilaçlar yetersiz kalıyor, ilaçları üretilmeyen kuş hastalıkları bile var ya da ülkemizde olmayan.
Forumlarda da hastalıklara öneri olarak çoğu zaman insan ilaçları tavsiye edilebiliyor. Tabi tecrübe edinilmiş ve dozaj kullanım oranları bilinen ilaçlar öneriliyor. Bunu veterinerin önermesi ne kadar doğru orasını bilemiyorum ama eğer teşhis-ilaç eşleşmesini doğru yaptıysa insan ilacı olmasının önemi yok çünkü dediğim gibi çoğu zaman kullanılıyor.

Bence de daha iyi bir veteriner görse daha sağlıklı olur gibi. Yeni yere gitmeden ilaçları kullanmaya başlamayın isterseniz.
Ne yazık ki çoğu kuş hastalıklarında hayvansal ilaçlar yetersiz kalıyor, ilaçları üretilmeyen kuş hastalıkları bile var ya da ülkemizde olmayan.
Forumlarda da hastalıklara öneri olarak çoğu zaman insan ilaçları tavsiye edilebiliyor. Tabi tecrübe edinilmiş ve dozaj kullanım oranları bilinen ilaçlar öneriliyor. Bunu veterinerin önermesi ne kadar doğru orasını bilemiyorum ama eğer teşhis-ilaç eşleşmesini doğru yaptıysa insan ilacı olmasının önemi yok çünkü dediğim gibi çoğu zaman kullanılıyor.
Yönlendirdiği uzman hekim cumartesi klinikte oluyormus o zamana kadar kullanacağım yine de beklemek istemedim. dozajlari da bilincli olarak önerdi onun için güvendim. şifa olur inşallah, şuan durumu biraz daha iyi şükür hareketli takip ediyorum. Açıklamanız için teşekkürler bilmiyordum bu detaylari

Yönlendirdiği uzman hekim cumartesi klinikte oluyormus o zamana kadar kullanacağım yine de beklemek istemedim. dozajlari da bilincli olarak önerdi onun için güvendim. şifa olur inşallah, şuan durumu biraz daha iyi şükür hareketli takip ediyorum. Açıklamanız için teşekkürler bilmiyordum bu detaylari
Umarım bir an önce toparlar. Yine arada burayı bilgilendirirseniz çok sevinirim. Tekrardan çok geçmiş olsun 🌺

İnşallah, teşekkürler yazarım tabi tekrar daha da hareketli neşeli oldugu anları da paylaşırım🌸

Geri