Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun göz çevresi kızarık ve kalınlaşmış

pmpk

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun göz çevresi kızarık ve kalınlaşmış, burnunda mantar var, gözünün etrafındaki tüyleri dökülmüş, ishal ve az yem yiyor. Kuşçuya götürdüm vitamin ve ishal damlası aldım fakat onlarda işe yaramadı. Bunun hakkında ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

f33ca365-09d8-4fc5-bc09-d0fc50edcb80.jpg
69899f4c-7a0c-41e9-93f4-2adf5dca1de3.jpg

Hem dışkıları hem de kuşun görüntüsü zaten neyi olduğunu belli ediyor.
Veteriner imkanlarımızı öğrenebilir miyim? İmkanınız yoksa da zorlamanızı rica edeceğim.
Kuşun göz durumu baya bir ilerlemiş aynı şekilde kuyruk sekmesi de çok fazla. Cere kısmı zaten başlıca ayrı bir problem. Mantardan ziyade başka bir sorun var gibi görünüyor.

Petshoptakiler bile bu halde olmuyor keşke 1 ay boyunca önlem alsaydınız. Ev kuşunun bu duruma gelmesi için özel çaba safedilmeli.

Normalde gözü için gentagut göz damlası günde iki kere uygulanmalı ve doksisiklin etkenli ilaca başlanmalı. Ancak bu durumda ne düzeyde olduğunu kestiremediğimden etkisini de bilemiyorum. Ama izlenecek yol bu şekilde.

Veteriner kuşlara bakmıyordu kuşçuya götürdük ilaçlarını aldık şimdi onları kullanıyor. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Geri