Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun gözünde şişlik

Emirhan3775

Yeni Üye
Kuşumun gözü iki ay kadar önce kızarmaya kaşınmaya başladı tüyleri döküldü hafif o zamanlar teramicin kullandım geçmeyince göz nezlesi videolarından gördüğüm Gemtagut göz damlası ile birlikte kullandım ilk zamanlar biraz daha iyileşti son 1 aydır ise tekrar başladı ve gözü gözle görülebilir şekilde şişti ne yapmalıyım veterinere götürdüm iki hafta oldu damla damlatıp Vitaform verdi bir haftalık kullandım fakat işe yaramadı.
Screenshot_20230416_230653_Video Player.jpg
Screenshot_20230416_230710_Video Player.jpg

Kuşun yandan kuyruğu gözükecek şekilde videosunu atar mısınız?
Ancak şunu belirteyim; gentagut teramisin vs zaten buradan alabileceğiniz tavsiyeler. Onları kullandığınız halde geçmediyse gözüne yansıyan kronikleşmiş bir sorunu oabilir.

Kuşun yandan kuyruğu gözükecek şekilde videosunu atar mısınız?
Ancak şunu belirteyim; gentagut teramisin vs zaten buradan alabileceğiniz tavsiyeler. Onları kullandığınız halde geçmediyse gözüne yansıyan kronikleşmiş bir sorunu oabilir.
Videoyu nasıl atabilirim, kuyruğu uzun süredir aşağı yukarı hareket ediyor. Kronikleşmiş ise geçmesi mümkün müdür.

Videoyu nasıl atabilirim, kuyruğu uzun süredir aşağı yukarı hareket ediyor. Kronikleşmiş ise geçmesi mümkün müdür.
Streamable.com a yükleyip linkini atabilirsiniz.
Üst solunum yolu enfeksiyonu bu şekilde göze yansıyabiliyor. Dolayısıyla problemin ana kaynağı gözden değil de solunumdan kaynaklı. Şayet solunuma yönelik tedavi uygulanırsa ancak o zaman cevabı öğreniriz.

Streamable.com a yükleyip linkini atabilirsiniz.
Üst solunum yolu enfeksiyonu bu şekilde göze yansıyabiliyor. Dolayısıyla problemin ana kaynağı gözden değil de solunumdan kaynaklı. Şayet solunuma yönelik tedavi uygulanırsa ancak o zaman cevabı öğreniriz.

Kuyruk sekmesi de var. Veteriner imkanınız varsa mutlaka götürün
İlk götürdüğümde mantar dedi gözüne ve ensesine damla damlattı Vitaform verdi 1 hafta suyuna kattım geçer dedi. Sonrası bu halde veterinere götüreli iki hafta oldu. Tekrar mı götürmeliyim.

İlk götürdüğümde mantar dedi gözüne ve ensesine damla damlattı Vitaform verdi 1 hafta suyuna kattım geçer dedi. Sonrası bu halde veterinere götüreli iki hafta oldu. Tekrar mı götürmeliyim.
Aslında dış parazit yapması iyi olmuş.
Ancak geçmediyse tekrar durum ele alınmalı. Vitaform işe yaramaz. Doksisiklin etkenli ilaç kullanmalısınız.

Aslında dış parazit yapması iyi olmuş.
Ancak geçmediyse tekrar durum ele alınmalı. Vitaform işe yaramaz. Doksisiklin etkenli ilaç kullanmalısınız.
Youtubeda üst solunum hastalıkları için Levadoks öneriyor veterinerlerden temin edilebiliyormuş konum nedeniyle kuşumu götürmem zor olabiliyor onu kullanmamı önerir misiniz yoksa veterinere mi danışmam gerek

Pekala çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
Şayet bu ilaçlardan birini temin edip kullanmaya başlayacaksanız, kuşu dinlendirin biraz. Önceki ilaç kullanım süresiyle arasından vakit geçmeli. Veteriner imkanınız yoksa temin ettikten sonra kullanımları için yazabilirsiniz. Son durumdan haberdar ederseniz memnun olurum. Geçmiş olsun

Geri