Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kusar gibi yapması

Şakirella

Yeni Üye
Demin farkettim bir kac dakika kusacakmis gibi hareketler yaptı hasta da görünmüyordu elime alıp sevmiştim korkudan mı oldu acaba yoksa kursak mantarı falan mı nasıl anlarım ne yapmalıyım bilemedim videosu var youtube a yükledim

Son düzenleme:
Merhaba boğazına bir sey kaçtı mı bilmiyorum biraz gözlemledim şuan yapmıyor öyle @Cicokus
Kafeste Kuş kumu kalamar kemiği gaga taşı mevcut arada vitamin de veriyorum yeşillik vb.
@Merve bir tek probiyotik kullanmıyorum onu da denerim, evet biraz kilolu kendisi tartmistim 48 gram gibi bir seydi hatta sormuştum forumda çok aşırı değil demişlerdi.. zayıflaması için mamayı mı kısmam lazım ben kursak mantarı gibi bir hastalığı olmasından korktum açıkçası kuş veterineri de yok buralarda 🥲
Cevap verdiğiniz için çok sag olun bu arada 🙂

Merhaba boğazına bir sey kaçtı mı bilmiyorum biraz gözlemledim şuan yapmıyor öyle @Cicokus
Kafeste Kuş kumu kalamar kemiği gaga taşı mevcut arada vitamin de veriyorum yeşillik vb.
@Merve bir tek probiyotik kullanmıyorum onu da denerim, evet biraz kilolu kendisi tartmistim 48 gram gibi bir seydi hatta sormuştum forumda çok aşırı değil demişlerdi.. zayıflaması için mamayı mı kısmam lazım ben kursak mantarı gibi bir hastalığı olmasından korktum açıkçası kuş veterineri de yok buralarda 🥲
Cevap verdiğiniz için çok sag olun bu arada 🙂
Salyalı kusma, dışkı farklılığı vs vs kursak mantarı için daha farklı belirtiler taşıması lazım. Bu tarz hareketlerde önce sindiriminde bir sorun olup olmadığı akla gelmelidir.
Kum beyaz, kristal olanlardansa hiçbir işe yaramaz. Dediğim markadaki gibi bir kum olmalı. Probiyotik de yine sindirimine, bağışıklığına, bağırsaklarına iyi gelir. Her kuş sahibi kullanmalı. Mamayı haftada bir günden fazla vermeyin. İsterseniz 10 güne bir. Yine dal darı çok yiyorsa azaltın. Ve bol bol uçurun.

Salyalı kusma, dışkı farklılığı vs vs kursak mantarı için daha farklı belirtiler taşıması lazım. Bu tarz hareketlerde önce sindiriminde bir sorun olup olmadığı akla gelmelidir.
Kum beyaz, kristal olanlardansa hiçbir işe yaramaz. Dediğim markadaki gibi bir kum olmalı. Probiyotik de yine sindirimine, bağışıklığına, bağırsaklarına iyi gelir. Her kuş sahibi kullanmalı. Mamayı haftada bir günden fazla vermeyin. İsterseniz 10 güne bir. Yine dal darı çok yiyorsa azaltın. Ve bol bol uçurun.
Tamamdır coook teşekkür ederim🙏

ACİL Merhaba.Dişi kuşum aylardır hasta sürekli kusuyor halsiz dışkısı kötü çok zayıfladı. Veterinere gittik üç ilaç verdi toz 5 gün karıştırıp verdim biraz iyi olup,kötü olmaya devam etti bu defa pgly serum verdi bir işe yaramadı çok az fayda etti. en son karma ilaç verdi toz bunuda kullan işe yaramazsa yapılacak başka bir şey yok dedi. karma ilaçlı suyu içince daha kötü oldu olduğu yerde takıldı kaldı. yem su hiç bir şey tüketmedi ve kafes dibine indi. Aklıma zolx toz beşeri ilaç yapmak geldi yaptım damla halinde verdim zorla. Kendine geldi yemek yedi su içti hatta duş aldı öttü! ama dün yine kustu zolxdan sonra daha iyi oldu 3. verişim bir gün ara verdim dışkı açık yeşil sarı gibi olunca acaba ilaç kullanımı böbreklerine zarar mı verdi diye ama hafif miktarda bir daha verdim çünkü 5 gün üst üstte diyor ve dibe inmişti. sade yem su veriyorum sadece daha ne yapabilirim yardımcı olur musunuz. kafasında kapsüller var ve hasta değilken de tüy dönemi ağır geçiyordu. hasta olduğunu anlamadan birinin önerisi ile tımarlama yaptım ağır geldi sanırım. Önerilerinizi bekliyorum umarım görürsünüz. ÇOK DİRENİYOR,YAŞAMAK İÇİN ÇABALIYOR. Yemleri kırıp içinde bırakıyor bazen yulaf çok seviyor ama verme dediler.

Geri