Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun neyi var?

ecemaydemirs

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşumu alalı 3 gün oluyor. Yeni yem kırmaya başlayan bir yavru, kanat altı tüyleri bile yeni çıkıyor. Bugün ev değiştirdik arabada biraz rüzgar almış olabilir ama eve geldiğinde dışkısı iyiydi sonradan açık yeşile ve sonra ishale döndü. Sürekli elimde uyuyor, geldiğinde de çıkardığımda hep ışıksız bir yere girmeye çalışıyordu kolumun altına saçlarımın arasına ama şimdi elimde sıcak ve ışıksız bir yer yapınca orda uyuyakalıyor. İnternette baktığımda karaciğer rahatsızlığı falan diyordu. Sizce böyle bir şey olabilir mi? Geldiginden beri b vitamini takviyesinde de bulunuyorum.

Kuşum kafes dışında uçmuyor yavru olduğundan arada elimde kanat çırpıyor çok kısa mesafe uçuyor ama böyle uyuması normal mi? kafeste normal tünekte kafasını kanatlarına sokup tek ayak üstünde uyuyor ama dışardayken elimde ya da üstümde bu şekilde uyuyor. Yavru olduğundan kaynaklı mı hastalık mıdır?

Ekli dosyalar

• 9C50D2FD-588D-4372-B8D6-95E3C2EAF5BB.jpeg
    9C50D2FD-588D-4372-B8D6-95E3C2EAF5BB.jpeg
    84 KB · Görüntüleme: 28
Kuşum kafes dışında uçmuyor yavru olduğundan arada elimde kanat çırpıyor çok kısa mesafe uçuyor ama böyle uyuması normal mi? kafeste normal tünekte kafasını kanatlarına sokup tek ayak üstünde uyuyor ama dışardayken elimde ya da üstümde bu şekilde uyuyor. Yavru olduğundan kaynaklı mı hastalık mıdır?
Kuş gün içinde sürekli böyle uyuyorsa normal değil tabi ki. Böyle uyumasınsan ziyade tünekte tüm gün uyuyorsa o da normal değil.

Kafeste durmak istemiyor dışarı çıkınca da biraz dolaşıp böyle uyuyor sonra. Sıkıntısı ne olabilir?

Beni görünce enerjik çıkmak için takla atıyor ama çıktığında da uyuyor. Aldığım üreticiye sordum bana getirirken daha yeni annesinin yanından almış. O yüzden sıcak yerlerde avcumda uyuduğunu bir zaman sonra yavaştan açılacağını söyledi.

Geri