Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuyla seyahat

nazlerol

Yeni Üye
Merhabalar. 6 aylık erkek bir muhabbet kuşum var. Tüy dökümünü yeni bitirdi. Yaşadığımız şehirden 4 saatlik uzaklıkta bayram için ailemizin evine geldik. Daha öncede gelmiştik ama kısa süre kalmıştık. Bu sefer 10 gün kadar kalacağız. Son zamanlarda biraz sinirli ve kafesteki oyuncağından ayrılmıyor ve ona yem kusuyor. Kızgınlık dönemine girdiğini düşünüyorum. Geldiğimiz şehirde ayrı kalmamak için annemin evinden babamın evine götürmek zorunda kalıyorum. Farklı ortamlarda mecburen bulunuyor. Garipsememesi için kendi kafesini ve kafes askısını her şeyini getirdim. Burada farklı evlere gitmesi farklı odalarda bulunmasından psikolojik olarak etkilenir mi? Yalnız bırakmak istemiyorum bende bir gün bile ondan ayrılamıyorum. Bu sürecin sorunsuz ve rahat geçmesi için tavsiyede bulunursanız çok sevinirim. Ayrıca kuşuma eş almak konusunda çok kararsızım. Bu konuda da tavsiyede bulunursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar iyi bayramlar 🌸
Kuşunuz size bağlıysa eğer nerede olduğunun bir önemi yok. Yani şayet siz kuşunuzun yanındaysanız ve kendi kafesinin içindeyse ortam değişikliği onu sandığınız kadar etkilemez. Önemli olan sahibinin yanında olmasıdır. Bu süreçte ve her zaman probiyotik ile destekleyebilirsiniz. Stresine, bağışıklığına iyi gelir. Onun haricinden ekstradan bir şey yapmanıza gerek yok.
Eş almak tamamen size ait bir karar. Eş almasanızda kuşunuz sağlıklı bir şekilde yaşar. Size yeterince alışkın bir kuşunuz var ve eş alırsanız eğer; size tamamen ilgisini kaybetmez ama eskisi gibi de olmaz. İlgisinin çoğunu eşine verir. Ve konuşma yeteneklerinden bir tık fire verebilir. Ama diğer yandan eşini çok severse yavruları bile olabilir, soyunu devam ettirmek isterseniz düşünebilirsiniz. Ancak şu an erken 1 yaşına gelince, kendi yaşlarında bir kuş alabilirsiniz.
Son olarak oyuncaklarına kustuğu yemleri olabildiğince geri yememesine dikkat edin, yemleri geri yemesi kursak mantarına davetiye çıkartan davranışlardır.

Merhabalar iyi bayramlar 🌸
Kuşunuz size bağlıysa eğer nerede olduğunun bir önemi yok. Yani şayet siz kuşunuzun yanındaysanız ve kendi kafesinin içindeyse ortam değişikliği onu sandığınız kadar etkilemez. Önemli olan sahibinin yanında olmasıdır. Bu süreçte ve her zaman probiyotik ile destekleyebilirsiniz. Stresine, bağışıklığına iyi gelir. Onun haricinden ekstradan bir şey yapmanıza gerek yok.
Eş almak tamamen size ait bir karar. Eş almasanızda kuşunuz sağlıklı bir şekilde yaşar. Size yeterince alışkın bir kuşunuz var ve eş alırsanız eğer; size tamamen ilgisini kaybetmez ama eskisi gibi de olmaz. İlgisinin çoğunu eşine verir. Ve konuşma yeteneklerinden bir tık fire verebilir. Ama diğer yandan eşini çok severse yavruları bile olabilir, soyunu devam ettirmek isterseniz düşünebilirsiniz. Ancak şu an erken 1 yaşına gelince, kendi yaşlarında bir kuş alabilirsiniz.
Son olarak oyuncaklarına kustuğu yemleri olabildiğince geri yememesine dikkat edin, yemleri geri yemesi kursak mantarına davetiye çıkartan davranışlardır.
Merhaba Merve Hanım. İyi bayramlar 🌸 İlginiz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim, dikkate alacağım. İyi günler dilerim.

Geri