Karadeniz Pet

oyuncu muhabbet kuşu çiftleşir mi?

cagriyildiz

Yeni Üye
5 6 yaşında erkek var fazla oyuncu elden omuzdan pek inmiyor. hayvan sanırım yalnızlıktan depresyona girdi. biraz bekleyeceğim geçmezse yanına dişi koyacağım ve yavru istiyorum, iki tane sorum var:
1- bu kuş çiftleşir mi? daha önceden yanına dişi koymuştum bayağı kur yapıyordu benimki ama üzerine çıkmıyordu. oyun oynuyor gibiydi.
2- eğer çiftleşirse eş tutması için nasıl bir dişi almalıyım?
sağ olun

Depresyona girdiğini nasıl anladınız?
Evcil kuşların çifleşmesi daha zor oluyor ve birde kuşunuzun yaşı da var. Yani verimlilik yaşını geçirmiş. Siz sahibi olarak yeterince ilgi gösteriyorsanız bundan sonra da tek başına gayet sağlıklı yaşayabilir.

Depresyona girdiğini nasıl anladınız?
Evcil kuşların çifleşmesi daha zor oluyor ve birde kuşunuzun yaşı da var. Yani verimlilik yaşını geçirmiş. Siz sahibi olarak yeterince ilgi gösteriyorsanız bundan sonra da tek başına gayet sağlıklı yaşayabilir.
ilk başta hasta zannettim de birkaç saatliğine gayet canlı oldu ısırması kuvvetliydi uçuyordu geziyordu falan sonra geri kafesinde uyumaya başladı cansızlaştı bugün de hep cansız duruyor

Kuşunuzun yeni yapılmış dışkısını atın bir bakalım isterseniz. Ve kuşun kısa bir videosu da olsa iyi olur
IMG_20230415_092157.jpg

kuş sabahtan beri uyuyor. normalde bu saatlerde hiç uyuklamazdı. dün de hiç ötmedi. sabah başka odaya götürdüm su görünce bir iki öttü dışarıya çıkarttım su dolu bardakta banyo yapmaya çalıştı. sonra musluktan elime gelecek şekilde su açtım kuş gelip biraz ıslandı. sonra geri sıkılmış olmalı girdi kafesine 6 saattir uyuyor. normalde ben elimi kafese sokunca direkt ısırırdı şimdi ısırmıyor hareketliydi yani. şimdi günde bir saat dışarı çıkıp kendisi takılıyor geri kalan zamanda tamamen ilgisiz bana karşı ve sadece uyuyor. bir de kafesin tabanında gezinip duruyor normalde yapmadığı şey. sonra kuş sesine hiç tepki vermedi ve ayna karşısında da hiç tepki vermedi normalde aynada kendisiyle öpüşürdü öterdi bayağı