Karadeniz Pet

Tüy döküm döneminde normal mi?

avokadolubirisi12

Yeni Üye
Merhabalar, kuşum 1 2 haftadır tüy döküm döneminde ve galiba bu onun ilk tüy dökümü. Kuşum aktif eskiye nazaran daha az olsa da enerjisi yerinde yem yiyor su içiyor ama göz çevresindeki tüyler yüz tüyleri ve kafasının üstündeki tüyler diken diken pürüzlü ve sağlıksız gözüküyor ayrıca vücudundaki tüylerde de yer yer beyazlıklar mevcut. Bu durumlar normal midir?

Ek olarak kuşun cere rengi mordan koyu maviye döndü bu da tüy dökümüyle mi alakalı?

Evet normal durumlar. B vitaminiyle destekleyin. Aşağıya ilgili konuyu bırakıyorum okursanız faydasını görürsünüz 🌸
Ek olarak kuşun cere rengi mordan koyu maviye döndü bu da tüy dökümüyle mi alakalı?
O tüy dönemiyle alakalı bir durum değil, cere renginin mordan maviye dönmesi erkek olan kuşunuzun artık daha da büyüdüğünü yetişkin bir kuş olduğunu gösterir :)

Evet normal durumlar. B vitaminiyle destekleyin. Aşağıya ilgili konuyu bırakıyorum okursanız faydasını görürsünüz 🌸

O tüy dönemiyle alakalı bir durum değil, cere renginin mordan maviye dönmesi erkek olan kuşunuzun artık daha da büyüdüğünü yetişkin bir kuş olduğunu gösterir :)

Yanıtınızı yeni görüyorum kusura bakmayın. Bilgilendirme için teşekkür ederim keretanın olgunlaştığına inanamadım hahaha. Peki kanat altındaki tüylerin bembeyaz (gerçekten) olması da tüy dökümüyle mi alakalıdır yoksa genel olarak her kuşta mı böyledir?

Geri