Karadeniz Pet

Tüy yolma sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Merve yok hâlâ sulu yapiyor dışkı sanirim bobrek ve karaciger mahvoldu :(

O yoldugu icin oyle simdi yolmasi kesildi tuyler geliyor yavas yavaş benim suan böbrek icin tedavi yontemi bulmam lazim

Böbrek tedavisi ne alaka? Veteriner hekim muayene etti de böbrek sorunu mu var dedi? Yoksa siz yine kendiniz mi böyle bir teşhis koydunuz?
Bizi dinlemeyecekseniz boşuna size yazmayalım vakit kaybetmeyelim.

Böbrek tedavisi ne alaka? Veteriner hekim muayene etti de böbrek sorunu mu var dedi? Yoksa siz yine kendiniz mi böyle bir teşhis koydunuz?
Bizi dinlemeyecekseniz boşuna size yazmayalım vakit kaybetmeyelim.
Bu forumda arastirmam bobrek hastalığını gösterir şekilde makaleler var . İshalligi devam ediyor ben bunu söylüyorum yakinda halsiz dusecek suan bunu kesmem gerek

Bazen çok iyi bazen kötü
İshal tozları var alabilirsin veteriner de nasıl kullanicagini anlatır eğer 2 gün içinde kötüleşirse tekrar götür antibiyotik verir. B vitmaini damlat suyuna 12 saaten uzun süre kalmasın 12 saate bir değiştir her gün verme 1 gün vitmaini 1 gün normal içme suyu ver. 7 damla yeter. Kalamar kemiği işe yarar mı bilmem ama alabilirsin her gün kafesini temizle yemini 3 günde bir temizle marul çok verme dal darısı verebilirsin ama çok yemesin 1 haftaya iyileşir(ishal tozu kuşlar için olan)

Peki cocuklar icin ishal şurubu alsam olrumu

Hayret gerçekten. Röntgen çektirmeden varsayımlar ile kendiniz teşhis koyup kuşa ilaç vermeyin hanımefendi. Kuşun hayatı ile oynamayın.
Veteriner hekime gidin şartlarınızı zorlayın. Röntgen çektirin iç organlarına baksın uzman. Eğer böbrek hasarı olduğunu "hekim" söyler ise onun verdiği tedaviyi uygularsınız. Kendiniz hiçbir şekilde ilaç vermeyin böyle şeyler yapmayın. O da bir canlı. Ordan burdan birkaç şeye bakarak ilaç veremezsiniz. Bu yanlış düşünceden kurtulun lütfen.

@Merve hocam istersen konuyu kilitle. 🖐🏻👍

@Merve yok hâlâ sulu yapiyor dışkı sanirim bobrek ve karaciger mahvoldu :(
Şöyle söyliyim boyun kısmı ulaşabileceği zor bir yer. Ordan kremi aşırı şekilde yemesinde zor. Miktarını ne kadar sürdünüz? Sanmıyorum ki yarısını sürdünüz..
Mahvoldu demek için tahlil yapılmalı. Ben size şu an kuşumun dışkısını atsam lekesini görseniz dersiniz ki kuşta bakteri var. Yani biraz sakin olmalısınız. Bir kere yedi diye organları iflas etmez ki.
Miktarını tarif ederseniz memnun olurum

Şöyle söyliyim boyun kısmı ulaşabileceği zor bir yer. Ordan kremi aşırı şekilde yemesinde zor. Miktarını ne kadar sürdünüz? Sanmıyorum ki yarısını sürdünüz..
Mahvoldu demek için tahlil yapılmalı. Ben size şu an kuşumun dışkısını atsam lekesini görseniz dersiniz ki kuşta bakteri var. Yani biraz sakin olmalısınız. Bir kere yedi diye organları iflas etmez ki.
Miktarını tarif ederseniz memnun olurum
Boyun kismina kanat altina ve sirtina yani buralarda tuy yoktu buralara sürdüm ama mercimek tanesinden fazla surdum ince tabaka seklinde olacakmış ben gittim fazla sürdüm ki tuyleri bile yakmis minik cikan tuyleri :( . Bir cocuk şurubu mu alsam sonucta onlar daha masum ya şuruplar

Boyun kismina kanat altina ve sirtina yani buralarda tuy yoktu buralara sürdüm ama mercimek tanesinden fazla surdum ince tabaka seklinde olacakmış ben gittim fazla sürdüm ki tuyleri bile yakmis minik cikan tuyleri :( . Bir cocuk şurubu mu alsam sonucta onlar daha masum ya şuruplar
Evet ince tabaka halinde sürülmeli. Travazolu açıkçası hiç kullanmadım, hiç önermedim ama yinede kremden başka bir hastalığı olduğunu düşünüyorum.
Sizin biraz sağlıklı düşünmeye ve sakin olmaya ihtiyacınız var gibi görünüyor.

Eğer kuşunuzda bu konu haricinde başka bir hastalığı olursa yeni konu açabilirsiniz.
Bu konu hakkında söylenecek her şey söylendiği için, konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri