Karadeniz Pet

Yeni aldığım muhabbet kuşu kafeste durmak istemiyor?

limonboncukmami

Yeni Üye
Yavru erkek muhabbet kuşu sahiplendim, ilk geldiğinde sessizdi ortamı tanımaya alışmaya çalışıyordu ama şimdi kafesin içinde aşağı yukarı hiç durmuyor, hareketli olması güzel konuşuyor da kafesin dibinin kenalarına gidiyor bi yere girmeye çalışıyor gibi yemliğinden yem yemiyor avucumdan yiyor anlamadım?

Dışarı çıkmak istiyor. Şımarıklık yapıyor. Önlemleri alıp kafes dışına çıkartın enerjisini atsın biraz
Daha 3 gün oldu sahipleneli 🥹 hemen dışarı çıkarmak iyi mi? bir yere çarpar diye korkuyorum. Perde arkasında alıştırma yapıyorum kafes içinde kendim yediriyorum biraz ısırması var onun dışında bi kusuru yok

Daha 3 gün oldu sahipleneli 🥹 hemen dışarı çıkarmak iyi mi? bir yere çarpar diye korkuyorum. Perde arkasında alıştırma yapıyorum kafes içinde kendim yediriyorum biraz ısırması var onun dışında bi kusuru yok
3 güne ben çoktan çıkartırdım :)
5 günden fazla kafes içinde kalmamalı bence. Kafes dışında ani hareket yapmayın. İlkten duvarın en üstüne değe değe uçar. Öyle olursa hemen alıp kafese koyun. İlk denemeler böyle olacaktır. Yeterki şiddetli çarpmasın ve çarpıp düşmesin. Kafes etrafında parmağınıza alıp ürkütmeden biraz zaman geçirebilir.

5 günden fazla kafes içinde kalmamalı bence. Kafes dışında ani hareket yapmayın. İlkten duvarın en üstüne değe değe uçar. Öyle olursa hemen alıp kafese koyun. İlk denemeler böyle olacaktır. Yeterki şiddetli çarpmasın ve çarpıp düşmesin. Kafes etrafında parmağınıza alıp ürkütmeden biraz zaman

5 günden fazla kafes içinde kalmamalı bence. Kafes dışında ani hareket yapmayın. İlkten duvarın en üstüne değe değe uçar. Öyle olursa hemen alıp kafese koyun. İlk denemeler böyle olacaktır. Yeterki şiddetli çarpmasın ve çarpıp düşmesin. Kafes etrafında parmağınıza alıp ürkütmeden biraz zaman geçirebilir.
Çıkarttım öyle sağa sola uçmadı çok şükür bi turladı konduğu yerden aldım kolaylıkla geldi elime umarım hep böyle olur🙂

Geri