Karadeniz Pet

Anormal DIŞKI neden olabilir ?

lilacthecrazybirb

Yeni Üye
Merhaba,

Kuşum 1 yaşında erkek şuan kızgınlıkta sanırım oyuncağa çok fazla kur yapıyor.
Dışkısı arada sulu oluyor fotodaki gibi bu neden olabilir hastalıksa ne yapmalıyım?
şuan sarımsaklı su veriyorum. ikinci gün bugun
Son zamanlarda cok kilo aldı surekli ucuruyorum

Ekli dosyalar

• f93afc4c-1a01-4322-9550-5f39feea930c.jpg
    f93afc4c-1a01-4322-9550-5f39feea930c.jpg
    89.3 KB · Görüntüleme: 28
  • WhatsApp Image 2022-12-16 at 11.02.47.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-16 at 11.02.47.jpeg
    124.8 KB · Görüntüleme: 31
Kuşunuz kabarık durduğu için size kilolu geliyor olabilir. Hassas tartınız varsa tartıp kilosuna bakmanızda fayda var. Fotografta iki farklı dışkı var ama biri normal diğeri normal değil. Sarımsaklı su vermeyin. Probiyotik temin edin. Ayrıca kuşun beslenme rutininden bahseder misiniz? Ve iştahı ne durumda?

Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Suları şimdi değiştirdim probiyotik verdim zymflor birds kullanıyorum. Benim toplam 6 kusum var bu kuş diğerlerinden daha agır ve iştahli. Bir kuşum yumurta sıkışması ardından bakterisel bir hastalıktan öldü tekrar böyle birşey yasamak istemiyorum. İki dışkıyıda aynı kuş yapmış tüm kuşların kafesleri farklı.

Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Suları şimdi değiştirdim probiyotik verdim zymflor birds kullanıyorum. Benim toplam 6 kusum var bu kuş diğerlerinden daha agır ve iştahli. Bir kuşum yumurta sıkışması ardından bakterisel bir hastalıktan öldü tekrar böyle birşey yasamak istemiyorum. İki dışkıyıda aynı kuş yapmış tüm kuşların kafesleri farklı.
Rica etsem kuşum bir videosumu ekler misiniz? Kuşu fazla uçurduğunuzda da dışkı değişikliği olabilir. Probiyotik olarak entrobac öneririm. Ayrıca kuş gün içinde neler yiyor? Avidiar kullanıp duruma bakılabilir

Versele laga yem ve saglık tohumu karıştırdım. Tohum filizlendirdim ondan veriyorum onu az yiyorlar. Probiyotigi değiştiririm. Avidiar ilaç mı ?

İlaç değil bağırsak düzenleyici bir takviye. Kuş maşallah iyi duruyor. Bence entrobac probiyotik, gerwit multivitamin verin ve aspur alıp yemine biraz aspur karıştırın. Tohumla beslendiğinde de dışkı değişikliği olabilir. Ve kuşu biraz daha az uçurup dışkısını gözlemleyin. Meyve sebze de yemesin bu sıralar. Ama tüm bunları yaptıktan sonra hala düzelmediyse ilaç kullanmanız gerekebilir, veteriner görse iyi olur o zaman. Ayrıca ben dış etkenler kaynaklı dışkı değişikliği olduğunu düşünüyorum ama bence siz yinede diğer forumlara da bir göz atın. Burada pek cevap veren bulamazsınız 🌸

Merhaba, teşekkür ederim :) Gerwit haftada bir veriyorum. Entrobac ve Avidiar alacağım. Aspurda akşam veririrm. Kilosu için ne yapmam gerekir ?

Onu spor yaptırıcam. Vitamin vermeyi keseyim mi ? haftada bir gewit sıkıyorum sularına

Merhaba, Avidiar ı aldım haftada kaç gün kaç damla kullanmam gerekiyor ?
Ben kullanmıştım. Bir zararı yoktu. Faydası da bir tık oldu bence. Tabi ilk etapta daha etkili bir yöntem varsa onu bilemiyorum. Ben yarım suluğa 10 damla kullanmıştım. Her gün suyu tazeleyerek 5 gün boyunca vermiştim.

Merhaba, sabah çektiğim foto üstte. Dışkısı gun icinde normalde geliyor arada anormal diskida oluyor sagliginda birsey yok gibi ama arada olan anormal diskiyi anlayamiyorum. Soylediginiz probiyotigi siparis verdim gelince kullanicam. Kilosu fazla onun haricinde diger kuslarimla ayni

Merhaba, sabah çektiğim foto üstte. Dışkısı gun icinde normalde geliyor arada anormal diskida oluyor sagliginda birsey yok gibi ama arada olan anormal diskiyi anlayamiyorum. Soylediginiz probiyotigi siparis verdim gelince kullanicam. Kilosu fazla onun haricinde diger kuslarimla ayni
Arada farklı dışkı yapması normal. Lekelenmesi de kabul edilebilir düzeyde. Keyfi neşesi,iştahı yerindeyse bence kuşa gereksiz takviyelerde bulunmayın. Probiyotik ve gerwit gayette yeter. Arada bir dal darı da verirseniz, dışkıda sorun oluşacağını sanmıyorum :)

Geri