Karadeniz Pet

Çift muhabbet kuşları

Rabiş

Yeni Üye
Merhabalar. Bir dişi bir erke muhabbet kuşlarım var. Bunlar başta çok güzel anlaşıyorlardı bir tane yavruları da oldu hatta ama yavru olduktan sonra kavga etmeye başladılar ben de erkek kuşun kafesini değiştirdim ama bu sefer de dişi kuş yem yemiyor kendi kafesinden çıkıp erkeğin kafesinin yanına gidiyor aynı kafese koyduğumda da kavga ediyorlar ne yapabilirim acaba bilen yardımcı olursa çok mutlu olurum.

Kafesin ara bölmesi derken anlayamadım. 3 4 saat

Çoğu üretim kafeslerinde ara bölme oluyor, ondan bahsediyorum.
Aslında biraz daha gözlemleyip dal darı vs koyarsanız belki yem yemeye başlardı.
Ve kafesleri çok yakın yan yana olursa da sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ama biraz daha gözlemleyin. Aç kalmasın tabi ki ama en azından bir tık daha fazla gözlem.
Hiçbir şekilde yem yemiyorsa yapacak bir şey yok aç kalmasındansa aynı kafese girecekler.

Ballı kraker koyunca hemen yiyor zaten😄Kafesleri birbirine çok yakın yemediğini farkedince erkeği hemen koyuyorum. Şu anda da beraberler artık bir süre böyle olacak. Teşekkür ederim yine de ☺️

Ballı kraker koyunca hemen yiyor zaten😄Kafesleri birbirine çok yakın yemediğini farkedince erkeği hemen koyuyorum. Şu anda da beraberler artık bir süre böyle olacak. Teşekkür ederim yine de ☺️
Rica ederim ama ballı kraker zararlıdır, kursak mantarı, sindirim sorunları gibi hastalıklara davetiye çıkartır. Onun yerine dal darı kullanırsanız daha iyi olur :)