Karadeniz Pet

Kuş kumunu yada talaşı yumurtladıktan sonra koyabilirmiyim?

Korkut

Yeni Üye
Muhabbet kuşum hamile hayırlısıyla yumurtlayacak -yumurtaların hepsinin boş olduğundan eminim inşallah öyle olmaz hiç olmazsa 1 tanesi dolu olur ama eminim boş çünkü erkek kuşum çok baskın bi erkek değil ve ilk kuluçka ikisininde- her neyse kuşum bi kaç güne yumurtlar ama yuvalığın içi boş azcık talaş vardı onları da yok etmiş kuş kumu yada talaş şimdi koysam yumurtlamadan önce yada ilk yumurtadan sonra koysam sorun olurmu napabilirm benimde uzun yıldan sonra çok büyük bi hayalim gerçekleşiyor çok istiyordum kuşlarımın yavrularının olmasını ilk defa bu çiftim bu kadar yaklaştı yumurtaların boş olduğundan %80 eminde olsam yine bi ihtimal sağlıklı yumurtalar olsun istiyorum lütfen yardımcı olun

Talaşı yumurtadan önce koymalısınız. Ayrıca ilk deneyimleri olduğu halde yumurtalar dolu çıkabilir ve çok güzel bakabiliyorlar. Kuş daha yumurtlamadan boş demek yanlış olur. Umarım sağlıklı güzel yavrular gelir 🙏

Talaşı yumurtadan önce koymalısınız. Ayrıca ilk deneyimleri olduğu halde yumurtalar dolu çıkabilir ve çok güzel bakabiliyorlar. Kuş daha yumurtlamadan boş demek yanlış olur. Umarım sağlıklı güzel yavrular gelir 🙏
Haklısınız ama erkek kuşum gerçektende iyi değil ciftleşme konusunda az önce bile tam gerçekleşmeyen bi ciftleşme oldu iyi dilekleriniz içinde teşekür ederim

Mesela yumurta olduktan sonra çok hassas şekilde eline alınmasında bir zararı olur mu yavruya?

Mesela yumurta olduktan sonra çok hassas şekilde eline alınmasında bir zararı olur mu yavruya?
Sürekli dokunmayın ve anne baba dokunduğunuzu görmesin. Çok fazla müdahale iyi değildir. Yuvalık temizliğinde hassasca ve hızlıca değişim yapabilirsiniz.

Sürekli dokunmayın ve anne baba dokunduğunuzu görmesin. Çok fazla müdahale iyi değildir. Yuvalık temizliğinde hassasca ve hızlıca değişim yapabilirsiniz.
Çok teşekür ederim AZ ONCE YUMURTLADI COK MUTLUYUM

Benle kücüklüğünden beri olan bi dişidir neredeyse 2 yaşında yinede strese girmemesi için napabilirm süpurge falan sıkıntı olurmu

Çok teşekür ederim AZ ONCE YUMURTLADI COK MUTLUYUM

Benle kücüklüğünden beri olan bi dişidir neredeyse 2 yaşında yinede strese girmemesi için napabilirm süpurge falan sıkıntı olurmu
Ya sabahtan beri kimse kuşların olduğu odaya girmiyorr diside yatıyordu şimdi baktım kalkmış neden bi şey olurmu korkmalımıyım