Karadeniz Pet

Kuşun aniden hastalanması

Rica ederim şimdiden geçmiş olsun 🍀
Teşekkür ederim. Bugün daha kötü görünüyor akşama alınacak ilaç ama en etkilisini almak istiyorum. Bazıları için işe yaramıyor gibi yorumlar gördüm çeşitli yerlerde, en etklisi hangisi acaba? Bir de elime gelmeyen bir kuş, yani ağızdan beslemek biraz zor olur ama yine de en etkilisini almak istiyorum. Siz en çok hangisini tavsiye ediyorsunuz?

Teşekkür ederim. Bugün daha kötü görünüyor akşama alınacak ilaç ama en etkilisini almak istiyorum. Bazıları için işe yaramıyor gibi yorumlar gördüm çeşitli yerlerde, en etklisi hangisi acaba? Bir de elime gelmeyen bir kuş, yani ağızdan beslemek biraz zor olur ama yine de en etkilisini almak istiyorum. Siz en çok hangisini tavsiye ediyorsunuz?

Ekli dosyalar

• IMG_20230123_140125_750.jpg
    IMG_20230123_140125_750.jpg
    333.6 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20230123_140202_934.jpg
    IMG_20230123_140202_934.jpg
    317.4 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20230123_140139_946.jpg
    IMG_20230123_140139_946.jpg
    386.4 KB · Görüntüleme: 8
Kursak şişmesini ben anlayamıyorum ama böyle kambur gibi duruyor yeni fark ettim, umarım geç kalmamışımdır

Durumu iyi görünmüyor ilaçlardan birini alıp başlayın, her ilaç her kuşta aynı etkiyi göstermiyor o yüzden bu ilaç daha etkilidir demek doğru olmaz hepsi antifungal hastalığı tedavi eder ama geç kalmayın
Tamam teşekkür ederim, bir de şuan hiç yemek yemiyor, su içmiyor, dal darısı vs yemedi ne yapmalıyım?

Merhaba, sizlere son durum hakkında bilgi vermek için yazıyorum. Akşam ben ilacı beklerken tesadüfen aynı kuşçu ile denk geldim ve bana kuşun kesinlikle üşütmüş olduğunu söyledi. Ona %99 kursak mantarı olduğu söylenildi dediğim halde 30-40 yıldır bu işi yaptığını ve kursak mantarı olmadığını, üşüttüğünü ve antibiyotik kullanmam gerektiğini söyledi. Ben de kendinden bu kadar emin konuştuğu için antibiyotik kullanımını başlattım. Tedavinin ilk gününde yem yemeye, ikinci gününde hareketlenmeye ve üçüncü gününde yerinde durmamaya, dışarı çıkmak istemeye başladı şükür. İkinci gün öğüttürme hareketi geçti. 3. gün sadece ishali ve hafif kabarık durması kaldı. İshali de yavaş yavaş katılaşmaya başladı. Kısaca iyileşti diyebilirim. Yardımcı olmaya çalıştığınız, sorularıma anında dönüş sağladığınız için teşekkür ederim 🫶🏻

Merhabalar anlattıklarınızın aynısını geçen hafta bizim kuşumuzda yaşamıştı ve 2 gün sonra düzeldi biz probiyotik vermiştik onun faydası oldu galiba 2. gün düzeldi kuşumuz çok halsizdi ve sürekli kusuyordu ve ishaldi.

Merhabalar anlattıklarınızın aynısını geçen hafta bizim kuşumuzda yaşamıştı ve 2 gün sonra düzeldi biz probiyotik vermiştik onun faydası oldu galiba 2. gün düzeldi kuşumuz çok halsizdi ve sürekli kusuyordu ve ishaldi.
Merhaba, ben 3 gün o şekilde beklemek zorunda kaldım ve daha da kötüye gitmeye başlamıştı durumu, ilacı olmadan önceki son günü yemek yemeyi bırakmıştı, ısıramıyordu vs. Sonrasında hızlıca toparladı

Merhaba, ben 3 gün o şekilde beklemek zorunda kaldım ve daha da kötüye gitmeye başlamıştı durumu, ilacı olmadan önceki son günü yemek yemeyi bırakmıştı, ısıramıyordu vs. Sonrasında hızlıca toparladı
Üşütmüştür kuşunuz ben de bir kaç petshopa sordum hepsi de üşütmüştür dedi.

Ben hala üşütme sonucu olduğunu düşünmüyorum ama önemli olan kuşunuzun sağlığı. Ve şu an iyileştiyse, buna sadece seviniriz 🙂🌸

Geri