Karadeniz Pet

Sulu yemeğin içine düşen kuşuma yardım

Raki34

Yeni Üye
Selam arkadaşlar yaklasık 1 ay önce sahilkendiğim 2 aylık kuşumu aileyle iç içe olması için mutfağa getirdim masanın üstünde dolanırken bir anda sulu yemeğin olduğu tabağa daldı avuçlayıp cıkartmak zorunda kaldım. Hemen peçeteyle yağını silip yıkadım ve gece boyu peteğin yanında sıcak tutmaya calıstım. Dun geceden beri şimdilik durumu iyi cok şükür. Ötmesi yemesi yerinde ttreme yok gibi ama tüyler ve kokusu hiç iyi durumda değil. Et suyu kokuyor acilen eski günlerindeki gibi olsun istiyorum. Sağlığı benim için önemli. İlgili arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Forumu keşfetmek iyi oldu dolaşıp yararlı bir cok bilgiyede sahip oldu kuş konusunda. Herkese bol şans.

Ekli dosyalar

• 6837833D-D731-4B54-848D-3136EC17BE8B.jpeg
    6837833D-D731-4B54-848D-3136EC17BE8B.jpeg
    52.2 KB · Görüntüleme: 35
  • A05D63D0-ED4E-414C-AD95-005E9AF025BF.jpeg
    A05D63D0-ED4E-414C-AD95-005E9AF025BF.jpeg
    119.2 KB · Görüntüleme: 34
Yemek Sıcak Mıydı? Derisi Ve Tüyleri Zarar Görmüş Olabilir Bir Veterinere Gösterin Dilerseniz

Yemek soğuktu o konuda biraz şanslıyım. Yanık izleri belirtileri yok yemesi içmesi gayet iyi şimdilik. Sürekli kendini çırpıyor yağlı oldugundan dolayı sanırım.Eminönü'ndeki kuşçuların oradan geçiyordum Bu sıpreyi önerdiler inşallah işe yarar

Tüy dönemimde birde. Siz kaliteli bir b vitamini verin. Bt amin forte iyidir. Birde entrobac probiyotik temin edin. Düzelir kendi kendine. Banyo yaptırdınız mı kuşu?
Evet ilk anda yaptım sadece sonra sıcak tutmaya çalıştım hep.Ne sıklıkla yapmam gerekir hasta olmasından da korkuyorum

Evet ilk anda yaptım sadece sonra sıcak tutmaya çalıştım hep.Ne sıklıkla yapmam gerekir hasta olmasından da korkuyorum
Bamyo yaptırmayın artık, dediğiniz gibi havalae soğuk. Kuşun yeme içmesi, dışkısı normalse varsın tüyleri böyle kalsın. Uzun sürer ama zamanla düzelir diye düşünüyorum. Bağışıklığının düşmemesi için, entrobac probiyotik, gerwit multivitamin ve bt amin forte alın. Onları uygulayın. Zaten her sağlıklı kuşun kullandığı ürünler bunlar. İştahı keyfi iyi değil mi?

Bu ürünün hiçbir faydası olmaz. Sprey kullanımı hem kuşlara uygun değil. Solunum sıkıntısına yol açar, streslendirirsiniz boşu boşuna. Zaten üzerini okuduğunuzda bile sizin konunuzla alakalı olmadığı anlaşılıyor.
İyi bir veteriner bana yardımcı olbilir mi bu konuda. Yoğun çalışıyorum Yıkama ile düzelecekmiş gibi gelmedi bana eve geldigimde bu halde görünce üzülüyorum belki bi vereriner çare olabilir.

Hbişey olmaz ucuz atlatmıssınız. Duzenli duş yapması faydalı olur zamanla gececektir zaten fakat siz yıkamayın.

İyi bir veteriner bana yardımcı olbilir mi bu konuda. Yoğun çalışıyorum Yıkama ile düzelecekmiş gibi gelmedi bana eve geldigimde bu halde görünce üzülüyorum belki bi vereriner çare olabilir.
Bir keresinde, forumda tüylerine vazelin yapışan bir kuş vardı. Ne yaptıysam geçmedi diyordu. En sonunda bebek pudrası sürmüş 4 saat kadar bekletmiş ve hafif sirkeli su ile yıkamış ve öyle geçirmişti. Aklıma bu geldi ama denemediğim için zararlı olup olmadığını bilmiyorum.

Bamyo yaptırmayın artık, dediğiniz gibi havalae soğuk. Kuşun yeme içmesi, dışkısı normalse varsın tüyleri böyle kalsın. Uzun sürer ama zamanla düzelir diye düşünüyorum. Bağışıklığının düşmemesi için, entrobac probiyotik, gerwit multivitamin ve bt amin forte alın. Onları uygulayın. Zaten her sağlıklı kuşun kullandığı ürünler bunlar. İştahı keyfi iyi değil mi?
Bu dediklerinizii alıp kesinlikle uygulayacağım. Ywmesi gayet güzel. Dışkısıda temiz.,keyfi pek yok gibi ama o da şaşkın bence hala. Tüyleri değişecek diyorsunuz zamana inşallah düzwlir. Daha önce kuş beslememiştim. Zor sınav oluyor;) ürünleri de alıp konu açıcam forum en iyi petshoptan daha faydalı bunu da öğrenmiş oldum.

Bir keresinde, forumda tüylerine vazelin yapışan bir kuş vardı. Ne yaptıysam geçmedi diyordu. En sonunda bebek pudrası sürmüş 4 saat kadar bekletmiş ve hafif sirkeli su ile yıkamış ve öyle geçirmişti. Aklıma bu geldi ama denemediğim için zararlı olup olmadığını bilmiyorum.
Bebek pudasının zararı olmaz gibi ve mantıklı geliyor pudra yağı emicek sirkelisu da temizleyecek, kuyruk kısmından deneyebilirim bi parça. Bunu yarın yapabilirim.. teşekkürler. Gerçekten cok yardımcı oldunuz.

Bu dediklerinizii alıp kesinlikle uygulayacağım. Ywmesi gayet güzel. Dışkısıda temiz.,keyfi pek yok gibi ama o da şaşkın bence hala. Tüyleri değişecek diyorsunuz zamana inşallah düzwlir. Daha önce kuş beslememiştim. Zor sınav oluyor;) ürünleri de alıp konu açıcam forum en iyi petshoptan daha faydalı bunu da öğrenmiş oldum.
Probiyotik haftada bir gün yarım suluğa mercimek tanesi kadar. Gerwit yarım suluğa beş damla. Bir gün kalsın, 8 saatte bir suyu tazeleyin. Ve iki ürün arasında mutlaka boşluk olsun, iki gün üst üste içmesin yani. B vitamini de tüy dönemlerinde haftada iki gün. Onun haricinde gerwit zaten karşılıyor ihtiyacını.
Evet kuş beslemek sanılanın aksine özen ve ilgi istiyor :) ve genelde iştahları, keyifleri yerindeyse korkmanızı gerektirecek bir durum olmaz. Tabi dışkı tabiki de önemlidir.
Güzel haberlerinizi bekliyoruz, iyi akşamlar 👍🏻

Bir veterinerle görüştüm bu gün dalin şampuan aile yıkamamı bir zarar vermeyeceğini söyledi. Bunu deneyeceğim ve takviyeşeri kesinlikle uğraycağım. Konu içinde durumdan sizleri haberdar edeceğim. İlginiz için teşekkürler arkadaşlar.

Bir spreyin icine bir damla sampuan koyun birazda sirke gunde bir sikin. Eger yikanmayi seviyorsa banyoluk takabilirsiniz yemegin yagi tuyerine yapismistir cikmasi lazim.

Bir veterinerle görüştüm bu gün dalin şampuan aile yıkamamı bir zarar vermeyeceğini söyledi. Bunu deneyeceğim ve takviyeşeri kesinlikle uğraycağım. Konu içinde durumdan sizleri haberdar edeceğim. İlginiz için teşekkürler arkadaşlar.
Siz bilirsiniz ama ben şampuan önermiyorum. Derilerine zarar veriyor.

Geri