Karadeniz Pet

Tramvay durağında bulduğum Kuş

Pangea

Yeni Üye
Eve dönmek için tranvay durağına gittim ve rayların ortasında oynayan bu miniği fark ettim, ufak bi mücadele verdik, baya bi ısırdı ama, sokakta kalmasından iyidir dedim ve çantama koydum eve getirdim. 2 hafta öncede yeni bir kuş almistım oda başka konuda var, evde sadece onun kafesi vardi içine koyarsam anlaşamazlar diye komşunun kafesini aldım ona koydum, merak ettiğim kuşun yaşı ve cinsiyeti nedir bir türlü anlayamadık.

Yetişkin erkek bir kuş. Ayrı bir kafese alın,hastalığı olabilir. Eviniz sıcak olsun, dışarda üşümüştür. Yemeğini yesin. Eğer yemek yemezse elle besleme maması ile besleme yapılması gerekir. Röhnfried usnegano var mı sizde? Yoksa kekik çayı verin.

Ayrı odalarda tutuyorum diğer yavru muhabbet kuşununda ilgisi kaybolmasın diye cayıda verdim
şuan hareketli bir sıkıntısı yok gibi duruyor.

Ayrı odalarda tutuyorum diğer yavru muhabbet kuşununda ilgisi kaybolmasın diye cayıda verdim
şuan hareketli bir sıkıntısı yok gibi duruyor.

Beyaz peçete üzerine yapılmış 6-7 adet dışkıların fotoğrafını paylaşın

Maşallah cin gibi bakıyor ama havalar soğuk. Önlem almakta fayda var. Dışarıda üşütmüş olabilir. İlk etapta üstteki kekik çayı tarifini yapabilirsiniz. Tablodaki ürünleri temin edip iki kuşunuza da kulllanın. Bağışıklıklarına iyi gelir.
Bu arada 1 yaş üstünde erkek bir muhabbet kuşu. Evdeki kuşunuz dişiyse eğer arkadaş-eş olurlar :)
IMG_20231125_112109.jpg

Beyaz peçete üzerine yapılmış 6-7 adet dışkıların fotoğrafını paylaşın
hocam yorumunuzu geç gördüm kusura bakmayın. Arkadaşımın dişi kuşu kızgınlık dönemindeydi, bende ona haber verdim ve bu sabah ona verdim, 2 kuşla ilgilenemem diye düşündüm.

Maşallah cin gibi bakıyor ama havalar soğuk. Önlem almakta fayda var. Dışarıda üşütmüş olabilir. İlk etapta üstteki kekik çayı tarifini yapabilirsiniz. Tablodaki ürünleri temin edip iki kuşunuza da kulllanın. Bağışıklıklarına iyi gelir.
Bu arada 1 yaş üstünde erkek bir muhabbet kuşu. Evdeki kuşunuz dişiyse eğer arkadaş-eş olurlar :)
Ekli dosyayı görüntüle 70221
Görsel için teşekürler bu hafta pet shop a gidecektim zaten iyi oldu, size 2 tane sorum var. fazla tünek zararlımıdır. ve oyuncak önerisi istiyorum

Görsel için teşekürler bu hafta pet shop a gidecektim zaten iyi oldu, size 2 tane sorum var. fazla tünek zararlımıdır. ve oyuncak önerisi istiyorum
Petshopta bulamazsınız, genelde olmazlar.
Evet fazla tünek zararlıdır. Kafes durumunuza göre alanı daraltmamalısınız. Kafesinizi atarsanız yorum yapabilirim. Ama normal bir kafeste 2 adet yeterli. Bir tık büyük bir kafesse 3 adet olur.
Kafes içinde çıngıraklı oyuncakları çok severler ve salıncak da olmalı bence. Kafes dışında yine çıngıraklı toplu oyuncaklarla mutlu olarak oynuyorlar.

Evet salıncak hep öyle, kafesi çok severek almıştım ama aldıktan sonra biraz pişman oldum akıllı yemlik falan takmak zor salıncağın yönünü değiştireyimmi

Kafes kötü değil bence. Çoğu kafese göre iyi durumda ve ferah. Ben kafesi beğendim. Sadece siz alanı daraltmışsınız.
Evet salıncağın yönünü değiştirin, tünek yönü gibi asın. Paralel olsunlar.
Akıllı yemliği ben sevmiyorum pek, onun yerine normal yemliği yemlik kapısından asıyorum.
Ve kafes tülü hiç kullanmayın derim.
2 adet tünek+salıncak+oyuncak+dinlenme tüneği güzel olur bu kafeste.

Salıncağı tünek yönünde asamıyorum onun yerine tünek yerlerini değistirdim, kafes tülünüde çıkardım, dediğiniz gibi tünekleride 2 ye düşürdüm yardımınız için teşekürler

Hocam kuş kumu şartmı bugun pet shop a gittim kuş kumu olmadan olmaz dedi, bende dedim mineral bloğum var onda yok mu, yok dedi.
Kuş kumu şart mı ?

Hocam kuş kumu şartmı bugun pet shop a gittim kuş kumu olmadan olmaz dedi, bende dedim mineral bloğum var onda yok mu, yok dedi.
Kuş kumu şart mı ?
Bana göre kuş kumu önemli. Doğru kum olunca, yediklerini sindirmesinde etkili oluyor. Yanlış kumun bir faydası olmuyor. Beyaz, ince yapılı olanlardan değil de gritli kuş kumu olanları tercih edin. Gardenmix, versele olabilir.

Bu konu baya tartışılmış ama kesin bir sonuca varilamamis galiba bende internetten gardenmixin gritlisini aldım

Geri