Karadeniz Pet

ftaltay

Yeni Üye
Merhaba dişi muhabbet kuşum sürekli inler gibi ağlar gibi sesler çıkarıyor geceleri de çoğunlukla bu sesi çıkartıyor poposunda şişlik yok yumurtası yok sanıyorum. Erkek kuşum da var ama dişi onu istemesine rağmen erkek kuşum dişi kuşumu istemiyor. Kızgınlık dönemi de başladı dişi kuşumun. Üretim yapan birkaç yere sordum birisi kızgınlık yumurtası yapacak diyor. Diğeri solunum sıkıntısı olabilir dedi karışım verdi onu kullanıyoruz. Kafesin tabanına gidiyor köşeye çekilip kuyruğu havada bekliyor ve hep aynı sesi çıkartıyor. Poposunda dokundu annem sertlik varmış erkek kuşun poposuna göre bu yüzden yağ sürdük zeytinyağı. Kakasını yaparken de bazen ıkınıyor zorlanıyor. Keyfi yerinde bazen bahsettiğim sesle beraber normal şekilde de ötüyor, uçuyor, yemini yiyor, suyunu içiyor sıkıntısı nedir lütfen bilgisi olan yardımcı olsun çaresini bulamıyoruz elimize de alamıyoruz detaylı incelemek için ele alışık değil. Lütfen yardımcı olun çaresiz kaldık o izledikçe bizim canımız acıyor sanki.

Ekli dosyalar

• IMG-20230109-WA0001.jpg
    IMG-20230109-WA0001.jpg
    124.7 KB · Görüntüleme: 2
Muhtemelen nefes almakta zorlanıyor o yüzden bu sesi çıkartıyor. Solunum problemlerinde doksimis etkenli ilaç iyi geliyor ama tabi kanatlı uzmanı bence mutlaka görmeli. Çünkü maalesef başlangıç seviyesini geçmiş gibi.

Geri