Karadeniz Pet

3 aylık yavru jumbo kuşumu nasıl beslerim

omer2135

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar. Tahmini 3 aylık yavru jumbo muhabbet kuşum var. Şuan için sadece aspur yemini severek yiyor. Az biseyde hazir mama yediği oluyor. Sizce besin takviyesi nasıl yapmalıyım? Önereceğiniz yem var mi ? veya sebze (brokoli havuc vs.) vermeli miyim ?

Sadece aspur çok yağlı bir tohumdur, karışık yem kullanıp aspuru çıkarın kafesten. Karışık yem tüketsin diğer türlü aşırı yağlanmaya sebep olur, sürekli tüy dönemine girer.
Karışık yemi yemiyor suan acaba ince kabuklu yem mi bulmam lazım yavru kuşlar icin karışık yem öneriniz var mi

Versele laganin karışık yemi var bide hazır mama konusunda önereceğiniz bişey var mi

Versele laganin karışık yemi var bide hazır mama konusunda önereceğiniz bişey var mi
Aspuru kolay kırıyor diye diğerini yemiyordur, mecbur kalınca karışık yemi yiyebilir.

Versele Laga karışık yem kullanabilirsiniz.

Vitamin olarak trendyoldan Röhnfried gerwit w bölünmüş ürün alabilirsiniz 20-30 ml uzun süre yeterli olur.

Probiyotik olarak Röhnfried Entrobac bölünmüş ürün alabilirsiniz 10-20 Gr yeterli olur.

Mama olarak yine versele laganın mamalarını tercih edebilirsiniz 500gr ilk etapta yeterli olur.

Selam arkadaslar. Muhabbet kuşlarıma daha önceden poripet diye kuş maması almıştım. Hiç dokunmuyorlar. Genelde evde kendi hazırladığım yumurtali mamayı veriyordum. Bundan kaynaklı sevmemiş olabilirler mi ? Şimdi versele laga nin mamasını almaya düşünüyorum. Farkli sonuç elde eder miyim ?

Selam arkadaslar. Muhabbet kuşlarıma daha önceden poripet diye kuş maması almıştım. Hiç dokunmuyorlar. Genelde evde kendi hazırladığım yumurtali mamayı veriyordum. Bundan kaynaklı sevmemiş olabilirler mi ? Şimdi versele laga nin mamasını almaya düşünüyorum. Farkli sonuç elde eder miyim ?
Farklı sonuç elde edebilirsiniz. Markadan markaya içerik ve kalite fark eder çünkü. Dolayısıyla sevme ihtimalleri de ona göre değişir.

Geri