Karadeniz Pet

Bu doğru kuş kumu mu?

htchaticeonem9

Paylaşımcı Üye
Görseldeki kuş kumundan mı almalıyım? Gritli yazıyor. Ben beyazından gritsiz almıştım ama pek faydası olmazmış. Ondan dolayı gritli almaya karar verdim. Almadan önce buraya sormak istedim, doğru mu alıyorum?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-02-19-22-35-24-146.jpeg
    Screenshot_2023-02-19-22-35-24-146.jpeg
    450.7 KB · Görüntüleme: 42
Üzerinde tüm kuşlar için diyor ama gözüme taneleri biraz iri geldi açıkçası. daha büyük kuşlara sanki daha uygun olur gibi.
Kullanan arkadaşlar varsa yorum yaparlar.
Ben Eurogold gritli kuş kumu kullanıyorum. Taneleri bundan daha küçük. İçerik anlamında aynı görünüyor. Ama her yerde bulunmuyor o marka.
Mineral blok da temin edin. İkisinden birini alabilirsiniz, işlevleri aynı. Benim kafesimde ikisi de bulunuyor. Sadece mineral blok kuşun gagasını da törpüleme işlevi gördüğünden bir tık daha avantajlı.

Üzerinde tüm kuşlar için diyor ama gözüme taneleri biraz iri geldi açıkçası. daha büyük kuşlara sanki daha uygun olur gibi.
Kullanan arkadaşlar varsa yorum yaparlar.
Ben Eurogold gritli kuş kumu kullanıyorum. Taneleri bundan daha küçük. İçerik anlamında aynı görünüyor. Ama her yerde bulunmuyor o marka.
Mineral blok da temin edin. İkisinden birini alabilirsiniz, işlevleri aynı. Benim kafesimde ikisi de bulunuyor. Sadece mineral blok kuşun gagasını da törpüleme işlevi gördüğünden bir tık daha avantajlı.
Çok teşekkür ederim. O zaman Eurogold'a bir bakayım. Bulamazsam bu mineral bloktan alabilirim değil mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-02-19-23-19-44-888_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2023-02-19-23-19-44-888_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    561.3 KB · Görüntüleme: 40
Evet quik ve eurogold mineral blok alabilirsiniz. Ama gaga taşı almayın. Kalamar kemiği de almalısınız bu arada.
Gaga taşının alınmaması gerektiğini bilmiyordum. Söylemeniz iyi oldu. Kalamar kemiği zaten kullanıyordum. Kemirip duruyorlar :) Harici mineral blok, kum vs. de almak istedim. İyi ki sordum. Teşekkür ediyorum.