Karadeniz Pet

Cerede yara

Coszma

Yeni Üye
Herkese iyi akşamlar
Kuşum sürekli hapşırıyor ve burnunu kaşıyor bazen tüneğe sürterek bazen ayağı ile
Burnunda sivilce gibi bi bölgede kan toplandı ve şişti
Diğer burun deliğindeki yararaya krem uyguladım teramycin önerildi biraz daha iyi oldu
Bu kan toplamış yer kendiliğinden geçer mi ? müdahele etmelimiyim

Ekli dosyalar

• 928C4D9F-E155-43FC-B7DE-A62253258FE6.jpeg
    928C4D9F-E155-43FC-B7DE-A62253258FE6.jpeg
    183.9 KB · Görüntüleme: 41
  • A4E2413C-623B-46F8-AB3F-8057378225CE.jpeg
    A4E2413C-623B-46F8-AB3F-8057378225CE.jpeg
    221.5 KB · Görüntüleme: 40
Çok kötü durumda görünüyor sadece teramyycin kremin yeterli olacağını sanmıyorum ek olarak antibiyotik ilaç takviyesi de gerekecektir. Veteriner hekime danışmanızı öneririm.
Teşekkür ederim en kısa sürede gideceğim

Ek olarak bir şey daha sorabilir miyim

Bi yakınım sende kafes var bunu sokakta buldum diyerek bi kuş getirdi ben de bakmaya başladım, en azından sahibi bulunana kadar
Fakat ben dişi mi erkek mi kaç yaşlarında cinsi ne anlıyamadım
Fotoğrafı bırakıyorum
Burnu neden bu halde ? mantar olabilir mi

Ekli dosyalar

• F7264116-79BD-410C-A618-FE8FFA743DB4.jpeg
    F7264116-79BD-410C-A618-FE8FFA743DB4.jpeg
    285.4 KB · Görüntüleme: 31
Herkese iyi akşamlar
Kuşum sürekli hapşırıyor ve burnunu kaşıyor bazen tüneğe sürterek bazen ayağı ile
Burnunda sivilce gibi bi bölgede kan toplandı ve şişti
Diğer burun deliğindeki yararaya krem uyguladım teramycin önerildi biraz daha iyi oldu
Bu kan toplamış yer kendiliğinden geçer mi ? müdahele etmelimiyim
Teramisini ben önermiştim sanırsam. Veterinere gidene kadar sürmeye devam edin bence. Ve sonrasında bizi de bilgilendirirseniz çok sevinirim. Geçmiş olsun 🙏

Bi yakınım sende kafes var bunu sokakta buldum diyerek bi kuş getirdi ben de bakmaya başladım, en azından sahibi bulunana kadar
Fotoğrafı bırakıyorum
Dişi kuş maşallah. Dişi kuşların cereleri kızıştıkları zaman, kabuklanıp kahverengi olur. Gayet normal bir durum. Mantar değil, hiçbir sorun yok.
Yetişkin bir kuş ama çok büyük değil. Bir yaş cıvarı diye düşünüyorum.

Fotoğrafı bırakıyorum
Kuşunuz yetişkin dişi, burnunda mantar görünmüyor ceresi normal görünüyor bir sorunu yok.

Teramisini ben önermiştim sanırsam. Veterinere gidene kadar sürmeye devam edin bence. Ve sonrasında bizi de bilgilendirirseniz çok sevinirim. Geçmiş olsun 🙏

Dişi kuş maşallah. Dişi kuşların cereleri kızıştıkları zaman, kabuklanıp kahverengi olur. Gayet normal bir durum. Mantar değil, hiçbir sorun yok.
Yetişkin bir kuş ama çok büyük değil. Bir yaş cıvarı diye düşünüyorum.
Evet kremi yazdığınız gibi uyguladım. Özellikle gece uyurken sürdüm ki iyice emsin kendisi aktifken bir yerlere sürmesin diye 😅
Destekleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim inşallah sağlıklı eski hayatına geri dönecek

Evet kremi yazdığınız gibi uyguladım. Özellikle gece uyurken sürdüm ki iyice emsin kendisi aktifken bir yerlere sürmesin diye 😅
Destekleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim inşallah sağlıklı eski hayatına geri dönecek
Çok iyi uygulamaşsınız :) umarım veteriner ne olduğu ve çaresini bulur. Her veteriner bakmıyor gitmeden önce mutlaka aramanızı tavsiye ederim.
Rica ederim ne demek, amin inşallah bir an önce şifa bulur 🙏💐

Geri