Karadeniz Pet

Deprem sonrası kafesine girmek istememe

Neroli

Yeni Üye
6 Şubat 2023 günü yaşanan depreme Mersin de yakalandık. Evimiz 14 katlı binanın 8.katında olduğu için epey sallandı. Kuşumun yanına gittiğimde baya korktuğunu gördüm. Bir yerine zarar vermemiş olsa da korkusu her şekilde belli oluyordu. Şimdi evimize giremiyoruz kuşumuzda bizimle ancak hareketlerinde bir gariplik seziyorum.
Kafesinde asla durmak istemiyor ki çok severdi yuvasını günün belli çoğunluğunu orda geçirmek isterdi. Şuan doğru düzgün yem bile yemiyor içeri giriyor hızlı hızlı işlerini yapıp kafes köşelerine gelip tülünü gagalıyor onu çıkarmamız için tavanda geziyor. Hatta o kadar yemi ile doymuyor ki ortada duran meyve tabağına uçup elmayı yemeye başladı ve son derece aç olduğunu farkettim. Ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım bilmiyorum. Yardım edin

Muhabbet kuşları depremi de önceden hissedip kafeste uçuşmaya başlar ve çarptığı için küçük sıyrıklar olmuş olabilir ve hâla depremin şokunda olabilir alışana kadar böyle devam etmelisiniz detayları @kusveterineri ig hesabında depremden kurtulan kuşların resimlerinin yorumlarına yapılması gerekenleri yazmıştır geçmiş olsun

İnceledim küçük sıyrıkları yok çok şükür. Ama kafesine girmeye korkuyor hiç girmek istemiyor hep dışarda olmak benim omzumda durmak istiyor uyumuyor bile kafesinde zorla sokuyoruz her seferinde.. çalışıyorum bide sürekli yanında kalamıyorum. Korkuyorum inanın

Öncelikle geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın inşallah..
Kuşunuzun sevdiği bir oyuncak varsa kafesine takabilirsiniz ya da seveceğini düşündüğünüz bir oyuncak alabilirseniz önce dışarda oynatın sonra kafes içine takın.
Yine kuş kafesin içindeyken elinize yem alın ona elinizden yedirin. Dal darı da asın kafesine. Ve dediğiniz gibi kafes yanında durmaya özen gösterin, ayrı bir oda da tek başına kalmasın.
Onun için de zorlu bir süreç ama ilginizle toparlanacaktır 🌸

Çok teşekkür ederiz 🙏 Evet onu bende düşündüm kafesinde çok sevdiği bir salıncağı var artık o bile onu mutlu etmiyor. Mutlu edecek başka bir oyuncak alayım o zaman yeniden sevmesini sağlamam lazım ortamını. Tamamdır dal darı da asayım. İnşallah eski haline döner miniğim. Çok teşekkür ederiz ❤️

Çok teşekkür ederiz 🙏 Evet onu bende düşündüm kafesinde çok sevdiği bir salıncağı var artık o bile onu mutlu etmiyor. Mutlu edecek başka bir oyuncak alayım o zaman yeniden sevmesini sağlamam lazım ortamını. Tamamdır dal darı da asayım. İnşallah eski haline döner miniğim. Çok teşekkür ederiz ❤️
İnşallah, güzel haberlerinizi bekliyoruz ❤️

Mecburen 9 günün sonunda eve döndük ve birazdan eşimle ben işe gidicem çiko evde yalnız kalıcak. Aklım hep onda kalacak inşallah bişey olmaz korkmaz. Önerileriniz var mı yalnız bırakırken ne yapsam

Evet biraz da olsa alıştı. Bazen yine çıkmak istese de o ilk zamanlar gibi değil

Geri