Karadeniz Pet

Dişi çiftleşmeyi istemiyor

mustafaolc

Yeni Üye
Bir çift kuşum var erkek kuşum sürekli çiftleşme isteği gösteriyor ayak atıyor vs fakat dişi reddediyor sizce yuvalarını ayırmalı mıyım?

Merhaba aynı durum bizim kuşlarımızda da var. Yaklaşık 6 aydır birlikteler ama henüz çiftleşme görmedik.bir süre ayırmak mı gerekiyor acaba? 🤔

Bir çift kuşum var erkek kuşum sürekli çiftleşme isteği gösteriyor ayak atıyor vs fakat dişi reddediyor sizce yuvalarını ayırmalı mıyım?
3 aydan fazla bir süre birliktelerse. Dişiyi ayırıp sonra tekrar birleştirebilirsiniz. Dişi kaç aylık? Fotoğraf varsa görmek isterim kuşlarınızı.
Tabi yavru almak istiyorsanız bu tarz yöntemlere başvurun. Eğer yavru isteğiniz yok sadece anlaşsınlar istiyorsanız yuvalık takmayın ve kanlı kavga olmadıkça ayırmayın, arada bir atışmaları normal.

3 aydan fazla bir süre birliktelerse. Dişiyi ayırıp sonra tekrar birleştirebilirsiniz. Dişi kaç aylık? Fotoğraf varsa görmek isterim kuşlarınızı.
Tabi yavru almak istiyorsanız bu tarz yöntemlere başvurun. Eğer yavru isteğiniz yok sadece anlaşsınlar istiyorsanız yuvalık takmayın ve kanlı kavga olmadıkça ayırmayın, arada bir atışmaları normal.
2-3 aydır falan beraberler yavruları olursa güzel olur çünkü üretim yapmak istiyorum ufak çaplı,dişi 5-6 aylık olduğundan rededdiğini düşünüyorum, fotoğraf ektedir

Ekli dosyalar

• IMG20231011064120-min.jpg
    IMG20231011064120-min.jpg
    605.4 KB · Görüntüleme: 32
Dişi en az 9 aylık olmalı.
Mavilinin ceresi net görünecek şekilde atar mısınız?
Mavinin ceresinde mantar var kendisini tedavi ediyoruz önceden çok daha fazlaydı şu an geçti sayılır başka bir sebepten dolayı ise atayım.