Karadeniz Pet

Erkek muhabbet kuşum kızgınlık döneminde

Ceviiiz

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 7-7,5 aylık kızgınlık dönemine girdi. Yaklaşık 2 hafta oldu. Son iki gündür sık sık kabarıyor ve bugün daha büyük dışkılamaya başladı. Ama yemesinde içmesinde veya neşesinde bir sıkıntı yok. Acaba kozgınlık döneminden midir yoksa hasta mı? 🥺 Yardımcı olur musunuz? E3B5A8F1-2C01-4E39-98D9-4E8F120EB21F.jpegEBBEA752-826D-4F54-A229-76E8157E13D1.jpeg

B3D6EE03-3F63-4B4F-8AC2-7DC11D591BCA.jpeg Fotoğraftan dolayı büyük gözükmüyor ama normalde yaptığının iki katı büyüklükte

Yem dışında armut, elma yemeyi seviyor. Ara ara veriyorum. Havuç bir kere verdim ama üzerinden bayağı zaman geçti. Videosunu da paylaşıyorum. Normalde daha hareketli fakat kamerayı fark edince duraksıyor. Tüm gün oyun oynuyor. 😂 https://streamable.com/ofgdaz

Maşallah güzel güzel oynuyor, sorun yok gibi :) ev soğuksa o yüzden de kabarıyor olabilir. Büyük dışkılamayı dişi kuşlar yumurtlama öncesi yapar. Sizin kuşunuz erkek dolayısıyla uzun süre sadece tohumla tek türle beslenirse o da büyük dışkıya sebebiyet verebilir. Arada bir farklı boyut ve kıvamda dışkılama normal sayılır endişelenmeyin. İştahında, enerjisinde azalma olursa o zaman hastalıktan şüphe edebilirsiniz 🌸

Kabarması geçti. Dışkılaması da düzeldi şükür. Canavar gibi maşallah 🧿 İlginiz için çok teşekkür ederim 🌸

Geri