Karadeniz Pet

Gaga ucunda beliren siyahlık

limonlimonlimon

Meraklı Üye
Merhaba herkese 🙋🏽‍♀️ Dişi muhabbet kuşumuzun gagasında 3-4 gün önce siyahlik belirdi.Erkek kuşa bulaşmasından endişe ediyorum.Sizce bu nedir?

Ekli dosyalar

• 20230926_131404.jpg
    20230926_131404.jpg
    924.9 KB · Görüntüleme: 18
Eğer dışarıdan bulaşmadıysa ya da bir şeyden dolayı kan topladığı için kararmadıysa; gaga ve tırnak lekelenmeleri karaciğer rahatsızlığından dolayı olabiliyor
🙄 nasıl anlayabiliriz acaba neden kaynaklandığını? Dışarı çıkan bir kuş değil hep kafeste uçamıyor ve aldığımız günden beri çok ürkek 😔 epeydir bizimle olmasına rağmen alışamıyor bir türlü.Yani demek istediğim dış etkenlerden kaynaklı bir leke olamayacağı.

Gaga uzaması, tırnakta ve gagada lekelenmeler, tüylerde kırmızı lekelenmede olabiliyor..
Gagası uzun mu bir tık 🤔
Ve maalesef albino kuşlar hastalıklara daha yatkınlar o yüzden esktra bakım istiyorlar
Gaga sanki az da olsa uzadı gibi geldi bana da son dönemde 🙄 bir süre daha takip edeyim ben o zaman siyahlaşma artarsa karaciğerden diyebiliriz sanırım. Önlem amaçlı ne verebilirim bu süre zarfında acaba?
Ayrıyetten iyi baktığımızı düşünüyorum Limon'dan (erkek) ayrı tutmuyoruz 😊 onlar da anlaşıyorlar (henüz yumurta olmasa da ).
Aldığımızdan öncesinde bir takım psikolojik sorunlar yaşadığını hissediyorum hareketlerinden.Mesela aylardır bizimle ama gece karanlıkta gagasıyla tellere tutunup uyuyor bir güvensizlik ve korku var. Dilerim karaciğerle ilgili değildir problemi ve kısa süre içinde düzelir 🙏🏻

Gaga sanki az da olsa uzadı gibi geldi bana da son dönemde 🙄 bir süre daha takip edeyim ben o zaman siyahlaşma artarsa karaciğerden diyebiliriz sanırım. Önlem amaçlı ne verebilirim bu süre zarfında acaba?
Ayrıyetten iyi baktığımızı düşünüyorum Limon'dan (erkek) ayrı tutmuyoruz 😊 onlar da anlaşıyorlar (henüz yumurta olmasa da ).
Aldığımızdan öncesinde bir takım psikolojik sorunlar yaşadığını hissediyorum hareketlerinden.Mesela aylardır bizimle ama gece karanlıkta gagasıyla tellere tutunup uyuyor bir güvensizlik ve korku var. Dilerim karaciğerle ilgili değildir problemi ve kısa süre içinde düzelir 🙏🏻
İyi baktığınıza eminim, önceki konularınızdan biliyorum:)
Bana da yandan uzun göründü, emin olayım diye sorayım dedim.
Röhnfried Sedochol alabilirsiniz. Karaciğer koruma yani 🌸

İyi baktığınıza eminim, önceki konularınızdan biliyorum:)
Bana da yandan uzun göründü, emin olayım diye sorayım dedim.
Röhnfried Sedochol alabilirsiniz. Karaciğer koruma yani 🌸
💜 😊
Çok teşekkür ederim ilginize. Takip edeyim birkaç gün ilerleme olursa tavsiyenizle vitamini alayım.

Geri