Karadeniz Pet

kursak mantari yem yemiyor

ilayda1

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhabalar forumda yeniyim muhabbet kuşum 1 haftaya yakın bir süredir hasta veterinere götürdüm kaç kez ama hala çare bulamıyorum. Kursak mantarından şüphelendiler antibiyotik ve ilaclar verdiler ama şuan hala yem yemiyor halsiz degil hareketli ama sürekli yemini tek tek kusuyor. Mama verin dediler ama zorla bir şey de veremiyorum cok korkuyor. Bugun dışkısında da farklılık gördüm lütfen bilen arkadaşlar yardım edebilir mi simdiden tesekkürler. Dışkı fotograflarini da buraya ekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMG-20221210-WA0035.jpg
    IMG-20221210-WA0035.jpg
    201.8 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG-20221210-WA0034.jpg
    IMG-20221210-WA0034.jpg
    610.9 KB · Görüntüleme: 30
Son kakasını yüklüyorum bu şuanki hali ve suanki videosu https://streamable.com/lerjja
Sırıngayla yemek yedirmeyi denedim ama yemedi.

Ekli dosyalar

• IMG-20221211-WA0018.jpg
    IMG-20221211-WA0018.jpg
    108.2 KB · Görüntüleme: 30
Kuş kumu yiyormu? Sindirilmemis yemler var. Bende de ayni olmusdu. Kus kumunu deyisdim muhabbet kusuna ozel aldim.

Kumu var hatta yeni aldım ama onu görünce midesi bulanıyor gibi hareketlee yapıyor. Çok da inatcı malesef istemezse hicbir seyi yemiyo önerebilceginiz bir yedirme şekli veya iyi bir kum var mi belki bunu yer diye

Kuş kumu yiyormu? Sindirilmemis yemler var. Bende de ayni olmusdu. Kus kumunu deyisdim muhabbet kusuna ozel aldim.
Kumu var hatta yeni aldım ama onu görünce midesi bulanıyor gibi hareketlee yapıyor. Çok da inatcı malesef istemezse hicbir seyi yemiyo önerebilceginiz bir yedirme şekli veya iyi bir kum var mi belki bunu yer diye. Kusura bakmayın sitede yeni olunca da iki kez yazmış givi oluyorum mesajları çözemedim de henüz

Ben Azerbaycandan yaziyorum. Sultan papağanlarima verdyim kuş kumunu veriyordum. Demeki kıra bilmiyormuş. Dışkısı aynen boyle çıkıyordu. Sonra bunu aldim Berra kuş kumu. O yardimci oldu. Ama yemiyorsa onu yavru kuşlar icin olan yemlerden şırınga ile yedirin. Kendisi yemez zaten. Ya da yumurta haşlayin.

Ekli dosyalar

• IMG_20221211_151231.jpg
    IMG_20221211_151231.jpg
    590.8 KB · Görüntüleme: 27
Ben Azerbaycandan yaziyorum. Sultan papağanlarima verdyim kuş kumunu veriyordum. Demeki kıra bilmiyormuş. Dışkısı aynen boyle çıkıyordu. Sonra bunu aldim Berra kuş kumu. O yardimci oldu. Ama yemiyorsa onu yavru kuşlar icin olan yemlerden şırınga ile yedirin. Kendisi yemez zaten. Ya da yumurta haşlayin.
Yumurta haslayıp icine karistirabilir miyim bunu

Elinizden yiyorsa sadece kuş kumunu yedirtdin elinizde. Ben öyle yaptim bir gune kendine geldi.

Fazlamı uyuyor? Uyumasını beyenmedim. Yedirtmeye calişın.
Şöyle aslında hareketli oyun oynadığı da oluyor ama ne zaman bir şey yedirmeye çalıssa tek tek atıyo bende hem ilacini hem de mamayi siringayla vermeye calisiyorum ama kendini tutturtmuyor bu da yorulmasina sebep oluyo

Elle besleme yapmanız lazım bu durumda. Bilmiyorsanı yapmayın. Nutribird a21 mama alıp hazırlayıp elle besleme aparatına çekip kursaktan besleme yapmasını biliyorsanı yapın. Bilmiyosanız mamayı hazırlayın, gagasının kenarından çok yavaşça sıkın. Bu şekilde besleme yapın. Antifungal ilaç lazım size.

Kanatlılardan anlayan veteriner hekime gitmeniz gerek.

Elle besleme yapmanız lazım bu durumda. Bilmiyorsanı yapmayın. Nutribird a21 mama alıp hazırlayıp elle besleme aparatına çekip kursaktan besleme yapmasını biliyorsanı yapın. Bilmiyosanız mamayı hazırlayın, gagasının kenarından çok yavaşça sıkın. Bu şekilde besleme yapın. Antifungal ilaç lazım size.

Kanatlılardan anlayan veteriner hekime gitmeniz gerek.
Fungostatin kullaniyoruz suyuna katiyorum. ankaradayim cogu veteriner kanatlilardan cok anlamiyor kendi veterinerimiz de artik burda degil. Bircok yer baktim ama surasi kanatlilar icin iyi diyen cok goremesim malesef o yuzden iclerinde iyi sayilabilcek bir yere goturuyorum. En son gittigimde hala yemek yiyemezse artik biz boruyla kursagini temizlicez dediler icime sinmedi acikcasi

Zorla da olsa siringayla yapın. Sizden kuse bilir. Ama zamanla duzelicek.

Fungostatin çok kullanılıyor ama benim içime sinmiyor. Şu an durumu nasıl? Ağırlığı ne durumda?

Geri