Karadeniz Pet

kuşum tüylerini yoluyor detaylı video ve açıklama yazıyorum yardım lütfen

ozkan1992

Yeni Üye
arkadaşlar kuşum bütün tüylerini yoldu daha sonra yeni çıkanlarıda yolmaya başladı iki gün önce banyo yaptırdım ve kantaron yağı sürdüm şuan tüylerini yolmuyor çok korkak 6 aydır bizim ile sürekli ilgilenmemize rağmen bizden kaçıyor stresden olabiliceğini düşündüm ama derisi bu şekilde tecrübesi olan yardımcı olabilir mi? bir deri hastalığı felan mı var. mesala 2 gün önce o iğne gibi çıkan tüyleri bile yolmuştu tek tek.

İştahı nasıl gün içinde neler yapıyor mutlu mu depresyon gibi hastalıklarda yapabiliyorlar stres yaşıyor da olabilir çoğunlukla yalnızsa kuşlar cok sosyaldir yalnizliga gelemeyebilirler veya evde bir değişiklik olduysa etkilenmiş de olabilir veterinere gitmekte fayda var şimdiden çok geçmiş olsun

İştahı nasıl gün içinde neler yapıyor mutlu mu depresyon gibi hastalıklarda yapabiliyorlar stres yaşıyor da olabilir çoğunlukla yalnızsa kuşlar cok sosyaldir yalnizliga gelemeyebilirler veya evde bir değişiklik olduysa etkilenmiş de olabilir veterinere gitmekte fayda var şimdiden çok geçmiş olsun
veterinere götürdüm biizim buradakiler malesef anlamıyor vitamin verdi kantaron sürünce tüylerini yolmayı bıraktı 3 gündür yolmuyor ama 2 gündür halsiz uyuyor sürekli ve sürekli yemek yiyor su içiyor geri yatıyor.

Ense damlası yapıldı mı kuşa? Ve muhabbetle aynı kafeste mi yaşıyorlar? Kuşunuzu strese sokacak herhangi bir durum oldu mu?
Ense damlası vermedi sadece vitamin verdi genel'de kedi köpekten anlıyorlar galiba muhabbet kuşu ile aynı kafeste yaşıyordu ama ayırdım hastalanınca orta'da ayırma teli var birbirlerinden uzak yaşıyorlardı. Eczaneye gittim silverdin ve hirudoid fort verdiler çiltdeki kızarıkları için bunu sürüyorum.
Veterinerin verdiği vitamin'de multi vitamin Ense damlası gerekiyorsa yarın gidip bulmaya çalışacağım. Kuşu strese sokacak herhangi bir şey yaşanmadı son zamanlarda.

Ense damlası vermedi sadece vitamin verdi genel'de kedi köpekten anlıyorlar galiba muhabbet kuşu ile aynı kafeste yaşıyordu ama ayırdım hastalanınca orta'da ayırma teli var birbirlerinden uzak yaşıyorlardı. Eczaneye gittim silverdin ve hirudoid fort verdiler çiltdeki kızarıkları için bunu sürüyorum.
Veterinerin verdiği vitamin'de multi vitamin Ense damlası gerekiyorsa yarın gidip bulmaya çalışacağım. Kuşu strese sokacak herhangi bir şey yaşanmadı son zamanlarda.
Yolma davranışının birçok nedeni olabilir. Onu bir şey tetiklemiş olabilir. Depremden sonra bile davranış değişikliği yaşayan birçok kuş gelmişti foruma...
Muhabbet strese sokmuş olabilir diye dedim. Farklı türler aynı kafeste yaşamamalı. Ayırmanız iyi olmuş. İlaç sürdüğünüzde orayla teması kesmelisiniz, ilaçları yememeli. Dolayısıyla bir tanesini ışığı kapamadan hemen önce sürün ki, direkt uyusun. Birde boyunluk takılabilirdi. Yolma durumu fazla çünkü siz evde de yapabilirsiniz. Diğer bir sebep ise dış parazit nedeniyle kendini yoluyor olabilir. O yüzden vilmectin uygulanıp o ihtimal aradan çıksa iyi olur bence. Veteriner ya da üreticilerde olur.

Parazit spreyi vardı onu kullandım şimdi yarın vilmectin temin etmeye çalışacağım. Boyunluk için toparlanmasını ve tüy yolmalarının devam etmesini takip edip uygulayacağım. Depremdende etkilenmiş olabilir ama aradan uzun zaman geçti. Kendini biraz toplayınca sirkeli suda banyoda yaptıracağım. İlginiz için ayrıca teşekkür ederim.

Parazit spreyi vardı onu kullandım şimdi yarın vilmectin temin etmeye çalışacağım. Boyunluk için toparlanmasını ve tüy yolmalarının devam etmesini takip edip uygulayacağım. Depremdende etkilenmiş olabilir ama aradan uzun zaman geçti. Kendini biraz toplayınca sirkeli suda banyoda yaptıracağım. İlginiz için ayrıca teşekkür ederim.
Spreyler şe yaramaz boşuna kullanmayın. Tek çözüm ense damlasıdır. Bu arada kuşunuzun bağışıklığı için vitamin ve probiyotiklerini eksik etmeyin. Elinizde yoksa aşağıya tablo bırakıyorum ordakilerin hepsini temin etseniz iyi olur.
B vitamin miktarını biraz daha arttırınız.
Polish_20230814_211925118.jpg

Spreyler şe yaramaz boşuna kullanmayın. Tek çözüm ense damlasıdır. Bu arada kuşunuzun bağışıklığı için vitamin ve probiyotiklerini eksik etmeyin. Elinizde yoksa aşağıya tablo bırakıyorum ordakilerin hepsini temin etseniz iyi olur.
B vitamin miktarını biraz daha arttırınız.
Ekli dosyayı görüntüle 69796
Hasta olduğu için her gün vermem zararlı mı olur? Ense damlasını kaç gün uygulamalıyım.

Hasta olduğu için her gün vermem zararlı mı olur? Ense damlasını kaç gün uygulamalıyım.
Tablonun sağ köşesinde yazıyor kaç gün kullanılacağı. Her gün kullanılmaz, haftada bir gün idealdir.
Ense damlasını ise bir kere, ense derisine temas edecek şekilde bir damla damlatacaksınız, duruma göre 15 gün sonra aynı işlemi 2. kez yapacaksınız.

Geri