Karadeniz Pet

Kuşum tüylerini yoluyor

muhabbetkusuminci

Meraklı Üye
Merhaba. Dün muhabbet kulumun ayağını indirip kaldırdığını gördüm. Bunun dışarıdan geldiğimde tüylerini yolunmuş bir şekilde gördüm. Ne yapmalıyım? Lütfen söyleyin. Bugün veterinere gideceğim ama şimdilik ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• IMG_20230220_155123.jpg
    IMG_20230220_155123.jpg
    973.6 KB · Görüntüleme: 9
Kuşunuzun eşi var mı? Tüneği güzelce temizleyin ve yamuk duruyor onu hizalı takmanız gerek.
Kuşunuz strese girecek bir duruma maruz kaldı mı?
Eşi yok. Tünek galiba eski olduğu için yamuk duruyor. Düz takılmıyor. Strese girebileceği bir durum olmadı.

Suluğuna ekteki vitamini koyuyorum. Beslenme olarak garden mıx ın yemini ve garden mıx meyveli yumurta mamasını veriyorum(yumurta mamasını hep vermiyorum) iştahı iyi neşeli dışkısı da bazen sulu bazen normal oluyor

Dışkısını ekler misiniz yeni yapılmış olmalı beyaz peçete üzerine?
Ben her ihtimale karşı dış parazit yapılması gerektiği düşünüyorum. Ense damlası uygulamanızda fayda var. Vilmectin olabilir.
Ayrıca yine tüyleri için bt amin forte b vitamini temin etmelisiniz
.

vitaminin resmini koyamadım adı svp bioamino vit
bir de sanki isteyerek yapmıyormuş gibi ben yolmaya çalışınca engelliyorum ama tekrar yapıyor sirkeli suda banyo yaptırdım çok minik 2-3 tane siyahlık gördüm ama böcek gibi durmuyorlar

vitaminin resmini koyamadım adı svp bioamino vit
bir de sanki isteyerek yapmıyormuş gibi ben yolmaya çalışınca engelliyorum ama tekrar yapıyor sirkeli suda banyo yaptırdım çok minik 2-3 tane siyahlık gördüm ama böcek gibi durmuyorlar
Dış paraziti mutlaka yapın. Çevrenizde üretici yada veteriner varsa 2 damla rica edin. Ensesine bir damla damlatın. Bir damladan fazla damlatmayın. İyice ovalayın. Aradan 2 hafta geçince tekrar uygulayın bir damla

Geri