Karadeniz Pet

Kuşum yem kusuyor ama nedenini anlamıyorum

Bıcırbıcırkuş

Yeni Üye
Son birkaç gündür halsizdi ama tüy değiştirdiği için sanmıştım. Sürekli kullandığım yemi yememeye başladı sanki kokusundan bile iğreniyor elimle yedirmeye çalıştım ağzına alır almaz öğürmeye başladı. Yemini değiştirdim bugün yine de aynısı oldu. Dal darı yiyordu ama bugün onu yedikten sonra da kustu hafif ishal gibi çevremde de doğru düzgün veteriner yok. Petshoplardan vitamin önerdiler ne yapmam lazım hafif ishal gibi bir de :/

Ekli dosyalar

• 16614348402741535963748561238140.jpg
    16614348402741535963748561238140.jpg
    650.2 KB · Görüntüleme: 20
  • 16614349214936419724924072805156.jpg
    16614349214936419724924072805156.jpg
    745 KB · Görüntüleme: 21
Eğer yemiyorsa siz mama yapıp siringayla beslemeniz lazım. Aç kalmalari onlar için iyi olmaz. Ayrıca kuşunuz tuyde gözüküyor. Tuyde olan kuş halsiz olabilir. Ama siz önlemini alın. Petshoplardaki vitaminler maalesef yetersiz. Tüy dönemini rahat atlatmasi için Bt amin forte takviyesi yapın ayrıca mutlaka probiyotik entrobac temin ediniz. Bu ikisini internetten alabilirsiniz.

Eğer yemiyorsa siz mama yapıp siringayla beslemeniz lazım. Aç kalmalari onlar için iyi olmaz. Ayrıca kuşunuz tuyde gözüküyor. Tuyde olan kuş halsiz olabilir. Ama siz önlemini alın. Petshoplardaki vitaminler maalesef yetersiz. Tüy dönemini rahat atlatmasi için Bt amin forte takviyesi yapın ayrıca mutlaka probiyotik entrobac temin ediniz. Bu ikisini internetten alabilirsiniz.
Tamam çok sağ olun kendisi çıkıp yedi biraz ama tekrar yemezse dediğiniz gibi yaparım

Dışkısı iyi değil kusmayla birleşince iyi bir tablo çıkmıyor ortaya. Kuş fotoğrafta fena durmuyor ama hastalığın başlangıcında olabilir. Kusma geçmezse ilaç tedavisi gerekebilir.
Şuan ne yapmamı önerirsiniz? Entrobac ve bt amin forteyi aldım ama gelmesi birkaç gün sürer o sırada neler verebilirim

Gün içinde kusma dışında kuş nasıl? Uykulu mu? Durgun mu? Tüydeyken dışkı değişimi olabilir ama kusma işleri değiştirir. Tabi lur kusması olmadığına eminseniz.
Kuş kumu kullanıyor musunuz?
Probiyotik geldiğinde ona başlayın tam dolu suluğa çay kaşığı ucu kadar ekleyin, 6 saatte bir suyu yenileyerek.

Gün içinde kusma dışında kuş nasıl? Uykulu mu? Durgun mu? Tüydeyken dışkı değişimi olabilir ama kusma işleri değiştirir. Tabi lur kusması olmadığına eminseniz.
Probiyotik geldiğinde ona başlayın tam dolu suluğa çay kaşığı ucu kadar ekleyin, 6 saatte bir suyu yenileyerek.
Kur kusması yazıcaktım*

Kur kusması yazıcaktım*
Çok uyukluyor ama arada çıkıp oynadı yine de. Kur kurması olmadığına eminim çünkü belirli bir yere ya da belirli bir şekilde yapmıyor. Kuş kumunu düzenli koymuyordum...ama koydum tekrardan önerileriniz için çok teşekkür ederim probiyotikten sonra da kendine gelmezse tekrar bakarım çözümlere

Çok uyukluyor ama arada çıkıp oynadı yine de. Kur kurması olmadığına eminim çünkü belirli bir yere ya da belirli bir şekilde yapmıyor. Kuş kumunu düzenli koymuyordum...ama koydum tekrardan önerileriniz için çok teşekkür ederim probiyotikten sonra da kendine gelmezse tekrar bakarım çözümlere
Rica ederim ne demek. Evet gritli kuş kumunu koyun ve kumu yediğine emin. İlaç vs kullanmadığı sürece normal zamanda kafesinden hiç çıkarmanıza gerek yok, o kendine yeten kadar yiyecektir.
Bu arada hem tüyde olduğundan hem de hastalık ihtimaline karşı kafes dışında pek yorulmasın, kafes temizliği de hastalık ihtimali varken ekstra önem arz eder.
Probiyotik ve kumla geçmezse ilaç gerekecek muhtemelen. Duruma göre dönüş yaparsınız, Geçmiş olsun 🙏🌸

Geri