Karadeniz Pet

Kuşumda kuruma mı var?

egeloca

Yeni Üye
Başlıktada gördüğünüz üzere kuşum hastalandımı? Hareketsiz ve Halsiz. Fotoğrafda kilolu olan ilk zayıf olan az önce 12.günü bizle 2 aylık

Ekli dosyalar

• IMG_20230122_215525.jpg
    IMG_20230122_215525.jpg
    850.4 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20230122_215717.jpg
    IMG_20230122_215717.jpg
    794.4 KB · Görüntüleme: 17
Birincisi kuruma diye bir hastalık yoktur. Kuşun herhangi bir hastalık yüzünden zayıfladığından, sırf zayıf diye o ismi almasıdır. Kuşun dışkısına, iştahına, neşesine bakmadan hasta demek doğru olmaz.
Yeni yapılmış dışkı fotoğrafı alalım. Ve kuş daha yeni gelmiş, dışkıda değişiklik olması, normal olabilir. Kuşun sabah videosunu de çekerseniz buraya atarsınız.

Birincisi kuruma diye bir hastalık yoktur. Kuşun herhangi bir hastalık yüzünden zayıfladığından, sırf zayıf diye o ismi almasıdır. Kuşun dışkısına, iştahına, neşesine bakmadan hasta demek doğru olmaz.
Yeni yapılmış dışkı fotoğrafı alalım. Ve kuş daha yeni gelmiş, dışkıda değişiklik olması, normal olabilir. Kuşun sabah videosunu de çekerseniz buraya atarsınız.
İştahı yerinde. Neşesi ortalama diyebilirim. Dışkısı siyah. Video atamıyorum malesef. Ama gövdesi jilet gibi hastalık belirtisi diye biliyorum.

İştahı yerinde. Neşesi ortalama diyebilirim. Dışkısı siyah. Video atamıyorum malesef. Ama gövdesi jilet gibi hastalık belirtisi diye biliyorum.
Kuş yavru olduğundan, gövdesinin sivri olması normal. Her yavru kuşun göğsü sivri olur. Siyah olması sıkıntılı ama kurumuş dışkılara bakıyor olabilirsiniz. Yeni yapılmış dışkı fotoğrafı atarsanız bakarız

Kuş yavru olduğundan, gövdesinin sivri olması normal. Her yavru kuşun göğsü sivri olur. Siyah olması sıkıntılı ama kurumuş dışkılara bakıyor olabilirsiniz. Yeni yapılmış dışkı fotoğrafı atarsanız bakarız
Fotoğrafı çekemedim ama. Az önce yaptığı dışkının çeyreği beyaz yarısı yeşil.

Çekip atabilirseniz daha sağlıklı olur. Ama anlattığınıza göre sorun yok gibi. Zaten öyle olmalı, yeşil ve beyaz.
Sabah baktığımda dışkısıjı böyle yapmış. Ne belirtisi acaba?

Ekli dosyalar

• IMG_20230123_103325.jpg
    IMG_20230123_103325.jpg
    107.3 KB · Görüntüleme: 12
Kardeşim niye eskileri atabiliyorsun da yenisinin fotoğrafı yok diyorsun. Dışkısı kaçıp gidiyor mu fotoğraf çekmeye çalışırken.
hayır fotoğraf atılmıyor. Dosyayı küçültmem gerekiyor ve böylece fotoğraf neredeyse gözükmüyor. Attığım fotoğraf gibi. Ve telefonu sabit tutmam lazım bulanık olmaması için ama kuşum kendini kaşıdığı için sürekli oynuyor kafeste.

hayır fotoğraf atılmıyor. Dosyayı küçültmem gerekiyor ve böylece fotoğraf neredeyse gözükmüyor. Attığım fotoğraf gibi. Ve telefonu sabit tutmam lazım bulanık olmaması için ama kuşum kendini kaşıdığı için sürekli oynuyor kafeste.
Fotoğraflaro hızlıresim.com'a videoyu da Streamble.com a yükleyip linkini buraya atabilirsiniz

Geri