Karadeniz Pet

Kuşumda kuruma olabilir mi

xlarchs

Meraklı Üye
Merhaba, bugün kuşumu elime alıp karnını okşadım ama kuruma hastalığındaki gibi kemik sert geldi. Acaba elleyince yumuşak mı gelmesi lazımdı yoksa görünürde mi kemiğin belli olması lazımdı? Eğer görünürde belli olacaksa sıkıntı yok gibi. Kuşumun yeme içmesinde bir problem yok. Kusma ishal gibi problemleri de yok acaba normal mi? Kuşun güncel geceden itibaren olan dışkısını ve kuşun resmini ekliyorum fikir verir misiniz? Sağ alt kısım gece ve sabah yaptığı dışkılar sol taraf biraz daha yeni sayılır

Ekli dosyalar

• 750B21B4-8CCD-4AD8-AFAC-2A1381CC4663.jpeg
    750B21B4-8CCD-4AD8-AFAC-2A1381CC4663.jpeg
    265.3 KB · Görüntüleme: 17
  • AC018B5F-8FFA-403D-8A69-F3C183CF8DA9.jpeg
    AC018B5F-8FFA-403D-8A69-F3C183CF8DA9.jpeg
    208.9 KB · Görüntüleme: 14
Fotoğraf da kuş uyukluyor mu kaşınıyor mu?
Kuşunuz da hastalık belirtisi yoksa, göğüs kemiğinin belli olması hasta olduğu anlamına gelmez. Ayrıca kuruma hastalık değildir, sadece bir hastalık sonucu zayıflamasıdır.

Fotoğraf da kuş uyukluyor mu kaşınıyor mu?
Kuşunuz da hastalık belirtisi yoksa, göğüs kemiğinin belli olması hasta olduğu anlamına gelmez. Ayrıca kuruma hastalık değildir, sadece bir hastalık sonucu zayıflamasıdır.
Resmi çektiğimde uyuyordu, anladım çok teşekkürler. Güncel 3 dışkısı bu şekilde bir sıkıntı yok o zaman anladığım kadarıyla

Ekli dosyalar

• EC70D290-E34A-44BB-A8E3-F82111D2CE76.jpeg
    EC70D290-E34A-44BB-A8E3-F82111D2CE76.jpeg
    223.3 KB · Görüntüleme: 15
Dışkılarında sorun görünmüyor. Yeme içmesi, neşesi yerindeyse korkmayın.
Bu gönderiyi attıktan sonra kuş bu resimdeki dışkıları öterek ordan oraya atlayarak sanki canı acıyormuş gibi yaptı sorun nedir? Önceki gönderilerimde kuşun biraz hasta videoları vardı şimdi öyle halleri yok ama az önce dışkılarken yine tuhaf tuhaf ordan oraya öterek atlayarak yaptı.

Üstteki dışkıyı biraz ben dağıttım

Ekli dosyalar

• C59B3FEB-A3FA-41AD-AED1-EFAC4E6894BB.jpeg
    C59B3FEB-A3FA-41AD-AED1-EFAC4E6894BB.jpeg
    212.1 KB · Görüntüleme: 11
Bu gönderiyi attıktan sonra kuş bu resimdeki dışkıları öterek ordan oraya atlayarak sanki canı acıyormuş gibi yaptı sorun nedir? Önceki gönderilerimde kuşun biraz hasta videoları vardı şimdi öyle halleri yok ama az önce dışkılarken yine tuhaf tuhaf ordan oraya öterek atlayarak yaptı.

Üstteki dışkıyı biraz ben dağıttım
Önceki konunuzu inceledim ve hatırladım. Aynı kuş dolayısıyla neyi olduğunu vakit kaybetmeden bulmalısınız. Dışkılarında sorun göremiyorum ben ancak bu hasta olmadığı anlamına gelmez. Organ ağrısı çekiyor olabilir. Ara ara iyi olması sizi yanıltmasın. Bulunduğunuz şehirde üniversitenin veteriner fakültesi varsa oralara bakın isterseniz. Kuşlardan anlayan bir yer bulamazsanız bile en azından röntgen çeken bir yer bulursanız belki organlarında büyüme vs var mı diye baktırabilirsiniz.

Geri