Karadeniz Pet

Kuşumsun durumu kötüye gidiyor. Ne yapmalıyım?

NisaYld

Yeni Üye
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır, yeni üye oldum hatalıysa kusura bakmayın lütfen. Kuşun durumunu anlatayım. Kuşum yaklaşık 2 haftadır ishal ve dışkısı değişkenlik gösteriyor. Buradan edindiğim bilgilerle entrobac kullandım ama etki etmeyince yine buradan önerilmiş olan bir veterinere götürmeye karar verdim.

Veteriner kuşu yalnızca fiziksel olarak inceledi ve gözle dışkısını kontrol etti. Baytril, vitaform ve antihistaminik (umarım doğru yazmışımdır) ilaç verdi. Vitaform ve baytrili sulukta, aynı anda sabah, diğer ilacı ise akşam vermemi söyledi. Ben de o şekilde yaptım.

İlaçları kullanmaya başlayalı 3 gün oldu. Bu süreçte kuşu kafesten çıkarmadım öyle söylendiği için. Dün akşam belki keyfi yerine gelir diye çıkardım ve fark ettim ki kuş uçamıyor. Ve nefes alışında gıcırtı gibi ses çıkarmaya başladı. Bugün de sürekli uyukladı. Az önce kusma hareketi yaptığını fark ettim endişelendim ve buraya üye oldum.

Dışkı örneklerini ekleyeceğim. Düzelmesi için ne yapmalıyım? İlaçlara devam edeyim mi yoksa keseyim mi? Öneri ve fikirlerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230514_144803_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20230514_144803_com.android.gallery3d.jpg
    896.2 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_20230514_144810_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20230514_144810_com.android.gallery3d.jpg
    938.5 KB · Görüntüleme: 10
Bu arada sanırım yazmayı unuttum. Kuş birkaç gün öncesine kadar çok iştahlıydı. Şu anda ise çok az yiyor ve yem yemeğe çalıştığında sürekli olarak kabuklar gagasına yapışıp kalıyor.

Merhaba, hoşgeldiniz.
İlaç kullanım esnasında dışkı değişiklikleri olabilir ancak anlattıklarınıza göre durumunda ilerleme olmamış. Süreci takip eden veteriner hekimle görüşme sağladınız mı?
Merhaba, kuşumu yaklaşık bir saat önce kaybettim maalesef. Teşekkür ediyorum yine de ilgilendiğiniz için.

Hazır birinden yanıt alabilmişken çok kısa bir soru soracağım. Diğer kuşum için gervit-w almıştım. Suya damlattığımda doğrudan dibe çöküyor ve top şeklinde kalıyor. Salladığımda suda çözünüyor. Acaba bozuk mu yoksa bu şekilde olması normal mi?

Merhaba, kuşumu yaklaşık bir saat önce kaybettim maalesef. Teşekkür ediyorum yine de ilgilendiğiniz için.

Hazır birinden yanıt alabilmişken çok kısa bir soru soracağım. Diğer kuşum için gervit-w almıştım. Suya damlattığımda doğrudan dibe çöküyor ve top şeklinde kalıyor. Salladığımda suda çözünüyor. Acaba bozuk mu yoksa bu şekilde olması normal mi?
Çok üzgünüm, başınız sağolsun.

Ben suya damlattığımda, top şeklinde kalmayıp dağılıyor genelde. Son kullanma tarihi henüz geçmemiş olsa bile açıldıktan 6 ay sonra kullanılmaması gerektiği söylenir.
Karadeniz Pet'in ürünleri güzel geliyor, isterseniz bir sonrakini güvenilir olması açısından ordan alın, ben memnun kalmıştım.

Çok üzgünüm, başınız sağolsun.

Ben suya damlattığımda, top şeklinde kalmayıp dağılıyor genelde. Son kullanma tarihi henüz geçmemiş olsa bile açıldıktan 6 ay sonra kullanılmaması gerektiği söylenir.
Karadeniz Pet'in ürünleri güzel geliyor, isterseniz bir sonrakini güvenilir olması açısından ordan alın, ben memnun kalmıştım.
Çok teşekkür ediyorum 🙏

Geri