Karadeniz Pet

Kuşumun hastalığı tam olarak ne bilemiyorum

Keçiören hayvan hastanesinde de kanatlılara bakan hekim varmış

Evet onlarla konuştuk ama pek anlıyor gibi değillerdi, o yüzden yıpratmak istememiştim ama artık son çare arayışındayım

Ben de ankaradayım açıkçası pek çok veterinere gittik acil bi durumda başvurabileceğimiz bir yer olsun diye maalesef size şuraya götürün diyebileceğim bir yer henüz bulamadık, izmire gittik biz ama acil bişeyde çok uzak, Eskişehir de kuşlardan anlayan iyi bir veteriner varmış yakın zamanda oraya gideceğiz gidebilirseniz oraya götürün bence önce bilgi alın tabi

İnanın arabam da yok çok sıkıntı oluyor, dediğiniz gibi acil durumlar için gidilebilecek yer değil şehir dışları. Kavaklıdere veterinerlik iyi gözküyor, yorumlarda memnun kalanlar var. Henüz en iyisi yok ama hiç anlamayana da götürmektense buraya gitmek daha mantıklı olacak. Umarım siz de en kısa zamanda şifayı bulursunuz. Çok zor cidden, insan çok üzülüyor acı çekmelerine. Tekrar teşekkür ederim 🙏🏻

Kuşunuzun durumu hakkında bizi de bilgilendirin inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur,kullandığınız herhangi bir bitkisel takviye vs var mı

Çok teşekkür ederim ilginiz için, amin tüm kuşlar bir an önce sağlığına kavuşsun inşallah. Bitkisel yok ama süreç başlangıcında limon kullanmıştım. Bir kez doğal sirke damlattım suyuna. Onun dışında solunumu sıkıntılıydı, kafesin yanına okaliptus yağlı buhar yapmıştım. Son olarak ishali düzelsin diye patates yedirmiştim ☺️ Sizin kuşunuzun sıkıntısı ne

Entrobac probiyotik haftada bir, tüy dönemlerinde bt amin forte, doğal kekik çayı kuşburnu çayı verebilirsiniz bağışıklığını güçlendirsin bu süreçte . Bizim bi rahatsızlığımız yok çok şükür ancak dokuz yaşında birşey olacak korkusu hiç geçmiyor o yüzden yakında güvenilir veteriner arıyorum sürekli ancak bi çoğu bi röntgen çekmekten aciz

Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için. Artık yarın sabahtan gideceğim hemen, ondan sonra sağlıklı kalması için daha yapılması gereken ne varsa yapacağım :) Kuşunuzun sağlıklı olmasına çok sevindim. Uzun uzun ömrü olsun inşallah. Ayrıca böyle değer vermeniz ne güzel, keşke herkes böyle olsa. Şu an bizim evde altı üstü kuş, ölecek zaten kavgası yaşanıyor 😀Veterinerler en büyük sıkıntı bu konuda. Ben de şu an Ankara veterinerlik fakültesi daha makul olduğu için oraya mı gitsem diye düşünüyordum. Sizin oranın son durumuna dair bir bilginiz var mı? Ben yıllar önce gittiğimde doktor kuşu görmeden bir ton ilaç yazmıştı... Gerçi yalan olmasın filmini çekmişlerdi.

Son düzenleme:
Geçenlerde bi arkadaş gitmişti kuşu için bir operasyon geçirdi memnundu ancak ben hiç tecrübe etmedim veterinerlik fakültesini. Kuşlara inşallah bir gün herkes hakettiği değeri verip özeni gösterir, o güne kadar aksi davranan herkesle kavga etmeye devam edeceğim

Ben biraz bakınayım, belki o kadar şikayetten sonra düzelme olmuştur. Kesinlikle, kuş diye canlı değil sanki. Sizi sonuna kadar destekliyor, ben de aynı şekilde davranıyorum

Arkadaşlar merhaba, bir konuyu merak ettim ama cevabını bulamadım; kuşlar hastayken neden kafesten kumu, kalamar kemiğini vs. almamız gerekiyor? Bu arada pazartesi günü Ankara Üni. Veterinerlik Fakültesine gittik ve röntgen çekip kursak mantarı hastalığı ve akciğerinde enfeksiyon olduğunu söylediler. Ben de sindirimde sıkıntı yaşadığı için kum tükettiriyordum özellikle. Sonra forumda gezerken Selçuk Bey'in benzer sıkıntıyı yaşayan bir arkadaşımıza kafesten bunları çıkarmamız gerektiğini söylediği mesajına denk geldim. Eskiden bir kez daha bunun söylendiğine denk gelmiştim ama unutmuşum maalesef. Ciddi bir etkisi olur mu acaba?

kullanılan ilaç vb şeylerin etkisinin azalmaması için sanırım

Yani daha kötü bir etkisi olmaz muhtelemen inşallah olmasın da. Cevap için çok teşekkür ederim

Arkadaşlar merhaba, bir konuyu merak ettim ama cevabını bulamadım; kuşlar hastayken neden kafesten kumu, kalamar kemiğini vs. almamız gerekiyor? Bu arada pazartesi günü Ankara Üni. Veterinerlik Fakültesine gittik ve röntgen çekip kursak mantarı hastalığı ve akciğerinde enfeksiyon olduğunu söylediler. Ben de sindirimde sıkıntı yaşadığı için kum tükettiriyordum özellikle. Sonra forumda gezerken Selçuk Bey'in benzer sıkıntıyı yaşayan bir arkadaşımıza kafesten bunları çıkarmamız gerektiğini söylediği mesajına denk geldim. Eskiden bir kez daha bunun söylendiğine denk gelmiştim ama unutmuşum maalesef. Ciddi bir etkisi olur mu acaba?
Çıkartmamanız ciddi bir kötü etki yaratmaz. Kullandığınız ilaçların etkisini arttırmak için çıkartılması uygun görülür...

Evet, ben de öyle tahmin etmiştim ama şu an kritik dönemde insan her şeyden korkuyor maalesef. Çok teşekkür ederim 🌸

Arkadaşlar merhaba, yine ben ☺️Bölünmüş probiyotik alacağım ama mamaist sitesi güvenilir mi bilemedim. Sizler nereden temin ediyorsunuz?

Arkadaşlar merhaba, yine ben ☺️Bölünmüş probiyotik alacağım ama mamaist sitesi güvenilir mi bilemedim. Sizler nereden temin ediyorsunuz?
Karadenizpet Röhnfried yetkili bayisi, isterseniz ordan alabilirsiniz 👍

Geri