Karadeniz Pet

Kuşumuzun akşamdan beri keyfi kaçık

Onur Sevilmiş

Yeni Üye
Öncelikle Hayırlı Akşamlar; Kuşumuzun akşamdan beri keyfi kaçık, durduk yere hiç bir şeyi yoktu (Kurumadan şüpheleniyorum) daha öncedende Anne ve Babasını böyle kaybetmiştik Durduk yere hiç birşey yokken başladı yem kusuyor, kabarık duruyor, yüzü gözü kusmuk oldu. Biraz araştırma yapıp öğrendiğimiz kadarıyla biteral 250 mg 8 eşit parçaya böldüm suyuna karıştırdım ağzına'da 1 damlalıkla damlatmaya çalıştım başka ne yapabiliriz ishalide var daha önce böyle bir konu açmıştık ama kimse bir şey yazmadı ve kuşlarımız'ı kaybettik yardımlarınız için genede teşekkür ederim

Öncelikle Hayırlı Akşamlar; Kuşumuzun akşamdan beri keyfi kaçık, durduk yere hiç bir şeyi yoktu (Kurumadan şüpheleniyorum) daha öncedende Anne ve Babasını böyle kaybetmiştik Durduk yere hiç birşey yokken başladı yem kusuyor, kabarık duruyor, yüzü gözü kusmuk oldu. Biraz araştırma yapıp öğrendiğimiz kadarıyla biteral 250 mg 8 eşit parçaya böldüm suyuna karıştırdım ağzına'da 1 damlalıkla damlatmaya çalıştım başka ne yapabiliriz ishalide var daha önce böyle bir konu açmıştık ama kimse bir şey yazmadı ve kuşlarımız'ı kaybettik yardımlarınız için genede teşekkür ederim

Merhaba
Kuruma bir hastalık değil , hastalığın sonucu ortaya çıkan belirtilerden birisidir.
Kuşunuzda salyalı kusma var. Göğüs kemiği ele belirgin geliyor mu,kilosu nedir? İştah durumu nedir? Kusmuğu ekşi kötü kokulu mu? Dışkılar bozuk mu ? Kursak mantarı olabilir.
Yaşadığınız şehri söylerseniz kanatlı veterineri tavsiye edebiliriz. Hastalık kesin olarak teşhis edilmeden kuşa ilaç vermeyin.

Cevap için teşekkürler ;
Dün akşamdan beri bu halde daha önce böyle değildi neşesi yerindeydi; aniden oldu, Küçükten beri kemik yapıları belirgin ve çıkık, ağırlık olarak biraz hafifledi çok yemiyor, daldarı verdik az yedi ama kustu, Suyu zorla veriyoruz, tekrar daldarı verdik bu sefer yedi şimdi dinleniyor. Dışkısı resimden anlaşıldığı gibi biraz sümüklü gibi yaşadığım şehir Bursa/Mustafakemalpaşa

Cevap için teşekkürler ;
Dün akşamdan beri bu halde daha önce böyle değildi neşesi yerindeydi; aniden oldu, Küçükten beri kemik yapıları belirgin ve çıkık, ağırlık olarak biraz hafifledi çok yemiyor, daldarı verdik az yedi ama kustu, Suyu zorla veriyoruz, tekrar daldarı verdik bu sefer yedi şimdi dinleniyor. Dışkısı resimden anlaşıldığı gibi biraz sümüklü gibi yaşadığım şehir Bursa/Mustafakemalpaşa
Kuşunuzun durumu iyi değil. Bursa için kanatlılara bakan Vetorka Veteriner Kliniği var oraya götürün 👍

Ayrıca Virkon S veya muadil bir dezenfektan temin edip kafes,yemlik,suluk tunekler tüm ekipmanları dezenfekte ediniz.
Ama şuan için öncelik kanatlı veterinerine gitmesi. Tedavi süresince hastalığı geçene kadar da geri bulaş olmaması için kafesi düzenli olarak dezenfekte ediniz eğer bulaşıcı hastalık teşhisi konursa ki konacak diye düşünüyorum.

Ayrıca kursaktan besleme yapmayı biliyor iseniz gerçekten,tedavi müddetince elle besleme maması ile besleyin mama hafif ılık olacak. Kuşun kendisinin yemek yemesini beklemeyelim. Hastalık hızlıca ilerler maalesef.

Merhaba ; Mustafakemalpaşa'da
8 adet veteriner var ama hiçbiri kanatlı hayvanlara bakmıyor , El beslemesi demişsiniz ama bize göre değil; bu iş hayvanın biryerlerini acıtırım diye korkarım o kadar ilgi gösteriyoruz ki gene başımıza geliyor. Bundan önce kuşlarımızın Anne ve Babasını çok ağır bir şekilde kaybettik; Daha öncesinde sarmonella hastalığı yüzünden 2 kuşumuzu kaybettik hiçbir ilaca cevap vermediler, zaten veterinerde yok buralarda, var ama büyük baş ve kedi, köpek türevi genede yardımlarınız için teşekkür ederim; ALLAH razı olsun

8 adet veteriner var ama hiçbiri kanatlı hayvanlara bakmıyor , El beslemesi demişsiniz ama bize göre değil; bu iş hayvanın biryerlerini acıtırım diye korkarım o kadar ilgi gösteriyoruz ki gene başımıza geliyor. Bundan önce kuşlarımızın Anne ve Babasını çok ağır bir şekilde kaybettik; Daha öncesinde sarmonella hastalığı yüzünden 2 kuşumuzu kaybettik hiçbir ilaca cevap vermediler, zaten veterinerde yok buralarda, var ama büyük baş ve kedi, köpek türevi genede yardımlarınız için teşekkür ederim; ALLAH razı olsun

@htchaticeonem9 Bursa Mustafakemalpaşa'da bildiğiniz kanatlı veterineri var mı?

Salmonella bulaşıcı bir hastalıktır. Örneğin salmonelladan ölmüş kuş düşünelim kafesi tüneği yemlik suluğu falan kullandı. Ve bu eşyalar da kuş öldükten sonra iyice dezenfekte edilmedi ise örneğin sadece su,sirkeli su gibi ürünler kullanılarak temizlendi ise yetersiz temizlik yapılmış olunur ve yeni gelen kuşa da bu ekipmanlardan hastalığın geçmesi ihtimaldir. O yüzden her daim her kafes temizliğinde kuş hasta olsun veya olmasın virüslere bakterilere mikroplara etki edebilen profesyonel dezenfektan kullanmak lazım.

@htchaticeonem9 Bursa Mustafakemalpaşa'da bildiğiniz kanatlı veterineri var mı?
Merhaba. Benim bildiğim Bursa'da en iyi Vetorka veteriner kliniği var. Bir de sizin dediğiniz bölgede Db veteriner kliniği var, kuşlara da bakıyorlar anladığım kadarıyla.

Merhaba; hayırlı günler, biteral 250 mg 8 eşit parçaya böldüm hergün suyunu değiştirerek verdim şuan dişi kusuzun durumu iyi ama ikinci kuşumuz olan dişi kusumuzun erkek kardeşi durumu çok kötü dün hiçbir şeyi yoktu, Aniden hastalandı hapşırık, öksürük, boğazı kaşınıyor videodan da anlaşıldığı gibi çok kötü çok üzülüyorum gözümüzün önünde kaybedicez bebeğinizi veteriner önerisi vermeyin hiç burda 8 veteriner yeri var, ama hiçbiri kanatlı değil götürdügümüzde de biz kuşlara bakmıyoruz diyorlar, Kuşlarımız ayrı kafelerde odalarıda farklı bilginize;

Merhaba; hayırlı günler, biteral 250 mg 8 eşit parçaya böldüm hergün suyunu değiştirerek verdim şuan dişi kusuzun durumu iyi ama ikinci kuşumuz olan dişi kusumuzun erkek kardeşi durumu çok kötü dün hiçbir şeyi yoktu, Aniden hastalandı hapşırık, öksürük, boğazı kaşınıyor videodan da anlaşıldığı gibi çok kötü çok üzülüyorum gözümüzün önünde kaybedicez bebeğinizi veteriner önerisi vermeyin hiç burda 8 veteriner yeri var, ama hiçbiri kanatlı değil götürdügümüzde de biz kuşlara bakmıyoruz diyorlar, Kuşlarımız ayrı kafelerde odalarıda farklı bilginize;

Boğaz kaşınması değil bu, öğürme hareketi yapıyor. Kuşunuzda bakteriyel enfeksiyon olabilir. Eğer salmonella,kursak mantarı,e coli, trikomonis gibi hastalıklardan birini kaptı ise hızlı bir şekilde ilerler ve sonu kötü olur genelde. İmkanlarınızı zorlayıp Vetorka'ya götürün derim.

Geri