Karadeniz Pet

mantar mi yoksa normal mi

Merhaba
Yeni üyeyim kuşlarımı ücretsiz sahiplendim petshop tan. ikiside çok zayifti hatta biri kesin ölür dedim icimden tüyleri de yoluk yoluktu ama gayet güzel kilo aldilar toparlandilar bu sefer de gagalarında birsey cikti.Bu sabahta birini sadece su kusarken gordum.Bu su kusan kuş 2 gün önce ishaldi simdi daha iyi,yoqun kakasi ama ishalide tam gecmis degil darı verdim haslanmis yumurta da yiyorlar. Yemelerinde icmelerinde hicbir sorun yok fazla fazla yiyorlar ama korkmaya basladilar kacisip duruyorlar oysa alismistilar bana.
20211003_161238.jpg

Merhabalar, ishale dal darı, aspur, haşlanmış patates, probiyotik iyi gelir ishalse meyve sebze vermeyin. Gagasındakini çok anlamadım ben, mantarda olabilir sadece deforme olmuş da olabilir. İsterseniz her ihtimale karşı sabah akşam teramisin, troysd mantar kremi ya da klasik vazelin sürebilirsiniz. 3'ü den biri olur artık hangisini temin ederseniz. Ama bence mantar kremini en sona bırakıp önce diğer ikisinden birini deneyin. Birde su kusma olayı biraz korkuttu beni onu da gözlemlerseniz iyi olur

Dışkı fotoğrafı ekler misiniz, sıvı kusma durumu genelde kursak mantarına işaret, kuşları her ihtimale karşı ayırın imkan varsa

Su kusani parmagima aliken parmagima geldi kakasi yine ishal. kakasindaki beyazi su gibi olmus. Bu arada ikinizede tesekur ederim.Sebze olarak 2 kere kivircik verdim hemen ikiside ishal oldu daha vermedim.Bugune kadar 2 dal dariyi bitirdiler, balli kraker 2 marka aldik ikisinide yemediler. Kalamar kemiginide hic yemediler.Sadece yem (kapali paket) + dari ve cok az yumurta yiyorlar. Diger soylediklerinizi not aldim. Yarin doktora goturucem. Sanirim iyi ve uygun fiyatli bir doktor buldum. Digeride murekkep baligi kemigini dusurup ustune yapmis kakasini onunda fotosunu koyuyorum
20211005_213149.jpg

20211005_212037.jpg

su kusanın ayaklarıda ateş gibi yaniyor parmağıma çıkınca farkettim umarim bu geceyi atlatiriz 1 günde çok fazla şey oldu

Kemiğin üzerindeki dışkılar güzel, diğeri dediğiniz gibi sorunlu. Bence her ihtimale karşı kuşları ayırın birinde hastalık varsa diğerine bulaşmasın. Ballı krakerlerin bir faydası yok onları vermeyin. Yarın gideceğiniz veteriner inşallah kanatlılardan anlıyordur. Onun dediklerine göre buraya da geri dönüş yaparsanız sevinirim

bütün gün kuşlara bakan veteriner aradım bulduqum doktorda bakıyor. Kuslar geldiklerinden beri durgun petshopta diger kuslar tarafindan hirpalandiklari icin (ikiside engelli ucamiyor) ikisini ayri yere koymuslardi. Bu yuzden hic sesleri cikmiodu ve cok korkuyorlardi geldiklerinde, yavas yavas ötmeye basladilar. Malesef ayri bi kafesim yok koyabilecegim baska bir yerde yok. Buqun durgun ishal olan ama yemegini yiyor su da iciyor elimden de su iciyor sadece durgun bi tuhaf bakalim ne olcak doktoru verirse ilaclari v.b hepsini yazarim. İlgilendin o kadar tesekkur ederim

bütün gün kuşlara bakan veteriner aradım bulduqum doktorda bakıyor. Kuslar geldiklerinden beri durgun petshopta diger kuslar tarafindan hirpalandiklari icin (ikiside engelli ucamiyor) ikisini ayri yere koymuslardi. Bu yuzden hic sesleri cikmiodu ve cok korkuyorlardi geldiklerinde, yavas yavas ötmeye basladilar. Malesef ayri bi kafesim yok koyabilecegim baska bir yerde yok. Buqun durgun ishal olan ama yemegini yiyor su da iciyor elimden de su iciyor sadece durgun bi tuhaf bakalim ne olcak doktoru verirse ilaclari v.b hepsini yazarim. İlgilendin o kadar tesekkur ederim
Rica ederim ne demek. Yarın iyi haberlerle bekliyorum inşallah tekrar geçmiş olsun 🙏

unutmusum yazmayi =) tekrardan merhaba! kusa doktor 2 ilac verdi. 1 hafta kullandim agizdan siringayla. iyilesti. su kusmuyormus! agzini acip kapatti ve ben gerisini hayal gucume biraktim sanirim.engelli kuslar iyilesti hatta biri ucmaya basladi ♡ meger ucamamasinin sebebi surekli kafeste kapali kalmasiymis ben evlat edindikten sonra hep saldim doktor ikisininde bit pire onleyicilerini yapti asiri uzamis tirnaklarini da kesti. kalamar kemigine kakasini yapan artik tuylu saglikli ucabilen bir kus oldu ☆ digerinin bi kanadi full cikri oteki yarim kaldi.ama beslenmesi yemesi hareketliligi geri geldi. doktorun verdiqi ilaclari unuttumm 2 siringa verdi. 1 hafta kullandim agizdan besledim.2 kus deqil 1 kus ucreti aldi (50 tl) bakirkoyde gece calisan bir veteriner. Yine giderim oraya.Gagalarinda hic bir sorun yokmus bu gagalardaki lekeler 2 gune gecti sanirim kalamar kemiqi asindirdi yada baska birsey ama 2 gun sonra normaldi gagalari. iyice tüylendiler ve tombislertiler. Bu iki tatli kusu cok sevmistim ama 2 ayri kisiye hediye ettim ☆ simdi baska hasta kuslari sahiplendim hayattaki misyonum bu oldu =) hasta kuslari sahiplenip elimden gelen ne varsa yardim etmek ☆ gec cevap verdiqim icin kusura bakmayin birsuru biseyler oldu unuttum french moltu arastirirken aklima geldi forum

Geri