Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum felç mi geçiriyor ?

Hamit hssn

Yeni Üye
3 aylık yavru erkek kuşum'un 1 ayağını düzgün kullanamıyor gibi, gagası ve diğer ayağıyla hareket ediyor tünekte uzun süre duramıyor ve pençesiyle kavrayamıyor. Biraz araştırdım ve devit 3 D3 vitamin takviyesi öneriyorlar ama emin olamadım çünkü bazı kişiler benim kuşumu öldürdü gibi söylemlerde bulunmuş yardımcı olursanız sevinirim acemiyiz ☹️

Kuşun videosunu atar mısınız? Tünekte duruyorsa öyle videosu olsun, tüneği kavrayabiliyor mu?
Fiziksel bir darbe aldı mı?
Fiziksel hasarı yok, kuşu tarif etmem gerekirse hiç ötmez, ötse bile pek sesi çıkmaz, 1 metreden fazla uçamaz, penguen gibi paytak paytak yürür, tünekte uzun süre uyuyamaz ve düşer, geceler kafesin altında uyur, sağ pençesi pek kavrayamıyor gibi. genel olarak uyur ve yem yer. Ve Çok sakin biz daha cıvıl cıvıl ve hareketli olmasını istiyoruz acaba hasta olduğu için mi böyle yoksa kendi karakteri mi

Son düzenleme:

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230728-160129_Gallery.jpg
    Screenshot_20230728-160129_Gallery.jpg
    768.6 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_20230728-160119_Gallery.jpg
    Screenshot_20230728-160119_Gallery.jpg
    861 KB · Görüntüleme: 13
Devit3 kullandığı için ölen kuş hiç görmedim. Belkide denk gelmedim bilmiyorum. Ayak kas tutulmaları, felç gibi durumlarda kullanıyor. Öncesinde de forumda önerip güzel sonuç alan üyelerimizi gördüm.
Ağızdan sadece bir damla kullanırsanız faydası olabilir. Kalamar kemiği var mı kuşun?

Fiziksel hasarı yok, kuşu tarif etmem gerekirse hiç ötmez, ötse bile pek sesi çıkmaz, 1 metreden fazla uçamaz, penguen gibi paytak paytak yürür, tünekte uzun süre uyuyamaz ve düşer, geceler kafesin altında uyur, sağ pençesi pek kavrayamıyor gibi. genel olarak uyur ve yem yer. Ve Çok sakin biz daha cıvıl cıvıl ve hareketli olmasını istiyoruz acaba hasta olduğu için mi böyle yoksa kendi karakteri mi
. Burda yazmıştım kuşun karakteristik özelliklerini ve fiziksel bi hasar almadığını, evin yakının da kuştan anlayan bir veteriner yok maalesef. Bu aşağıdakiler devit 3 yerine geçer mi yoksa ayrı olarak mı temin etmeliyim ? Teşekkürler☺️

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230728-161905_Gallery.jpg
    Screenshot_20230728-161905_Gallery.jpg
    365.5 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_20230728-161900_Gallery.jpg
    Screenshot_20230728-161900_Gallery.jpg
    367.1 KB · Görüntüleme: 8
Devit3 kullandığı için ölen kuş hiç görmedim. Belkide denk gelmedim bilmiyorum. Ayak kas tutulmaları, felç gibi durumlarda kullanıyor. Öncesinde de forumda önerip güzel sonuç alan üyelerimizi gördüm.
Ağızdan sadece bir damla kullanırsanız faydası olabilir. Kalamar kemiği var mı kuşun?
Kalamar kemiği var fakat yüzüne bile bakmaz, arada sırada gaga taşını tırtıklar.

. Burda yazmıştım kuşun karakteristik özelliklerini ve fiziksel bi hasar almadığını, evin yakının da kuştan anlayan bir veteriner yok maalesef. Bu aşağıdakiler devit 3 yerine geçer mi yoksa ayrı olarak mı temin etmeliyim ? Teşekkürler☺️
Kusura bakmayın, gözümden kaçmış 🙏🏻
O zaman devit3 kullanın derim. Yavru kuşlarda görülebilen bir problem. Faydası yüksek ihtimalle olur. Entrobac ve gervit yerine geçmez ama onlarıda temin edin. Hayatı boyunca kullanabileceği probiyotik ve multivitamindir. Kaliteli ürünlerdir bağışıklığına, genel sağlığına, tüylerine vs hep faydası olur.
Devit3, entrobac ve gervit gibi sık ve düzenli kullanılmayacak. Sadece bu ayak problemi için kullanılacak.

Geri