Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kuyruğu kısa

snowlow

Yeni Üye
Merhaba, yaklaşık 4 gün önce muhabbet kuşunun satın aldim.
Yaklaşık 2,5 aylık kuyruğu kısa satıcı bana "yakında uzar daha 2,5 aylık dedi" sizce uzarmı? Saldığımda uçamıyor az bişey ileri gidebiliyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20230822_233235.jpg
    IMG_20230822_233235.jpg
    829.5 KB · Görüntüleme: 23
Kanatlarıda aynı şekilde gibi görünüyor. Kaliteli bir B vitamini takviyesi yapınız. Bt amin forte uygun olur. Üşütmeden duş alsın, dal darı ve probiyotik ile destekleyiniz. B vitaminini haftada iki gün verin. Aşağıya bir tablo ekliyorum. Oradaki ürünleri temin etmenizde fayda var.
Kuşu kafes dışına önlem alarak çıkartınız. Ani hareketlerden kaçının ki korkarak uçmaya kalkışmasın. Başka bir problem gözlemlediniz mi?
Polish_20230814_211925118.jpg

Kanatlarıda aynı şekilde gibi görünüyor. Kaliteli bir B vitamini takviyesi yapınız. Bt amin forte uygun olur. Üşütmeden duş alsın, dal darı ve probiyotik ile destekleyiniz. B vitaminini haftada iki gün verin. Aşağıya bir tablo ekliyorum. Oradaki ürünleri temin etmenizde fayda var.
Kuşu kafes dışına önlem alarak çıkartınız. Ani hareketlerden kaçının ki korkarak uçmaya kalkışmasın. Başka bir problem gözlemlediniz mi?Ekli dosyayı görüntüle 68934
Elimi altına koyduğumda tek eli ile elimi tutuyor diger eli ile kafesin demirini tutuyor.

Daha yeni fark ettim muhabbet kuşumun sağ ayağındaki sol yandaki parmağı kısa yarın değiştirmeye gideceğim.

Ben sorun göremedim, sıkıntılı bir durum göremiyorum. Kuşun enerjisi, iştahı iyiyse takviyelerle tüyleri desteklenip gözlemlensin diyorum
İştahı yerinde elimden dal darı falan yiyor arada benim yetişkin dişi kuşumun yanına götürüyorum ayri kafeslerde birbirlerine ötüyorlar.

Merhaba, yaklaşık 4 gün önce muhabbet kuşunun satın aldim.
Yaklaşık 2,5 aylık kuyruğu kısa satıcı bana "yakında uzar daha 2,5 aylık dedi" sizce uzarmı? Saldığımda uçamıyor az bişey ileri gidebiliyor.
benim arkadaşım da yakın zamanda 2 aylık kuş aldı uçamıyordu kuyruğu da kısaydı . 1 ay içinde uçmaya çalışa çalışa öğrendi, şimdi uçuyor. Arkadaşımın kuşunun da kuyruğu zannedersem bu boyuttaydı. Belki faydası olur.

Geri