Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun kuyruğu titriyor.

hilruddy

Yeni Üye
bir süredir kuyruğu titriyor. başlarda önemli bir şey olmadığını düşünüyordum. ta ki kuyruk sekmesinin solunum problemi olduğunu okuyana kadar. açıkçası korkuttu beni. ne yapabileceğimi bilmiyorum yardımınıza ihtiyacım var. nefes alış-verişiyle kuyruk titremesi ritmik olarak gerçekleşiyor sanırım. ses vs. çıkarmıyor çok şükür ama ilerlememesi için ne yapabilirim bilmiyorum. bu akşam, uykusundan uyandığında tüylerini 2 kez kabarttı üst üste(durumla alakası vardır diye belirtmek istedim). ara ara yine kabartıyor kendini.

titriyor mu peki? belki videoyu düzgün çekememişimdir diye diyorum çünkü titremesini ben görüyorum normalde

Tünekte titremesi görünüyor ama normal. Her kuş da olur bu kadar. Sizin için az önce çektiğim kendi kuşumun videosunu ekliyorum, içiniz rahat etsin diye
Hala içim rahat etmedi diyorsanız bu konudaki yazdığım son mesajı sizde uygulayabilirsiniz, zararları olmaz merak etmeyin ilaç değiller.
Konu içindeki mesaj 'Muhabbet kuşum geceleri fık fık ses çıkarıyor.' https://www.muhabbetkusu.com.tr/thr...eleri-fik-fik-ses-cikariyor.93871/post-843928

ilginiz için çok teşekkür ederim. rahatladım açıkçası

bir şey sormak istiyorum. kuşum 1-2 aydır kaşınıyor. siyah bir şey üzerinde çırpındığında kepeğe benzer şeyler döktü geçenlerde. anti-parazit spreyi sıkıyorum 3-4 günde bir. ama sprey tüylerinin içine tam olarak gitmiyor. ve hiçbir faydası olmuyor. geçmedi bi türlü ne yapmalıyım?

bir şey sormak istiyorum. kuşum 1-2 aydır kaşınıyor. siyah bir şey üzerinde çırpındığında kepeğe benzer şeyler döktü geçenlerde. anti-parazit spreyi sıkıyorum 3-4 günde bir. ama sprey tüylerinin içine tam olarak gitmiyor. ve hiçbir faydası olmuyor. geçmedi bi türlü ne yapmalıyım?
Şu anlık normal olan kuyruk titremesinin sebebi ortaya çıktı. Sprey tarzı ürünler hiçbir işe yaramadığı gibi kuşta solunum problemlerine yol açar. Kuşa yaşattığı stres de cabası. O ürünü asla kullanmayın. Dış parazitler için ense damlası tek yöntemdir. Ancak kepeğe benzer şeyler dökmesi normaldir. Üşütmeden ılık bir banyo ve b vitamini yeterli gelir. Başka bir şey yapmanıza gerek yok

Geri