Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Kuyruğu yok Kanatları da Kısa

beberuhi

Yeni Üye
Merhaba. Yaklaşık 10 gün önce bir aylık erkek muhabbet kuşu olarak Limon 'u aldım. Yavru olduğu için kuyruğu yok sandım ama sonradan araştırdığımda 1aylik yavruların bile kuyruklarının olduğunu gördüm. Çok da ürkek bir kuş parmaktan, elden sürekli korkuyor kaçıyor.Zaten ucamıyor. Umarım tüy hastalığı yoktur ama bir bakabilir misiniz sizce sorun ne ?
IMG-20230808-WA0011.jpg
IMG-20230808-WA0010.jpg
IMG-20230808-WA0009.jpg

Son düzenleme:
Merhaba. Yaklaşık 10 gün önce bir aylık erkek muhabbet kuşu olarak Limon 'u aldım. Yavru olduğu için kuyruğu yok sandım ama sonradan araştırdığımda 1aylik yavruların bile kuyruklarının olduğunu gördüm. Çok da ürkek bir kuş parmaktan, elden sürekli korkuyor kaçıyor.Zaten ucamıyor. Umarım tüy hastalığı yoktur ama bir bakabilir misiniz sizce sorun ne ?
Ekli dosyayı görüntüle 68727Ekli dosyayı görüntüle 68726

Merhaba, kuşunuza kaliteli bir b vitamini takviyesi yapın. Sürekli tüy dökmesi yok değil mi?
Alalı 10 gün oldu tek tük döküldüğünü gördüm sürekli dökülmüyor. Peki kullandığınız önereceğiniz bir vitamin var mı alabileceğim?

Alalı 10 gün oldu tek tük döküldüğünü gördüm sürekli dökülmüyor. Peki kullandığınız önereceğiniz bir vitamin var mı alabileceğim?
Tablo ekliyorum oradaki tüm ürünleri temin etseniz iyi olur. Güzel bir bakım yapılırsa yavaş yavaş tüylenir. Tabi tüy sorunu yoksa.
Kanlı tüy dipleri, anormal kaşınmalar, kelleşmelerde artma olursa veterinere götürmeniz iyi olacaktır.
Bt amin forte haftada iki gün verin siz. Gerviti ve probiyotiği de 10 güne bir kullanırsınız.
Bt amin forte kullanımını azaltınca tablodaki günlerde kullanıma geçersiniz 🌸
Tüylenirse inşallah fotoğraflarını bekleriz ☺️
Bt amin forteyi tablodan farklı olarak yarım suluğa 7-8 damla ekleyiniz.
IMG_20230428_030934.jpg

Tablo ekliyorum oradaki tüm ürünleri temin etseniz iyi olur. Güzel bir bakım yapılırsa yavaş yavaş tüylenir. Tabi tüy sorunu yoksa.
Kanlı tüy dipleri, anormal kaşınmalar, kelleşmelerde artma olursa veterinere götürmeniz iyi olacaktır.
Bt amin forte haftada iki gün verin siz. Gerviti ve probiyotiği de 10 güne bir kullanırsınız.
Bt amin forte kullanımını azaltınca tablodaki günlerde kullanıma geçersiniz 🌸
Tüylenirse inşallah fotoğraflarını bekleriz ☺️
Bt amin forteyi tablodan farklı olarak yarım suluğa 7-8 damla ekleyiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 68752
İlginize çok teşekkür ederim. Tabiki düzelmiş halini de eklemeyi çok isterim. Sağ olun.🤗

Güncelleme...

Gerwit ve BT Forte u kullanmaya başladım 10 gün falan oldu ama durum aynı. Umarım tüyleri çıkar ve uçabilir çok üzgünüm:(

Ekli dosyalar

• IMG_20230826_214536.jpg
    IMG_20230826_214536.jpg
    563.6 KB · Görüntüleme: 48
Güzel haberlerim var. Yeni tüylerimiz çıkmaya başladı. Umarım dökülmez sağlıklı uzar ve kuşum uçabilir 💗

Ekli dosyalar

• IMG_20230915_133003.jpg
    IMG_20230915_133003.jpg
    676.5 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20230915_132933.jpg
    IMG_20230915_132933.jpg
    656 KB · Görüntüleme: 38
Haftada 1 yulaf veriyorum. BT amin forte ve gerwit veriyorum dönüşümlü olarak. Darı falan veriyorum çokca ilgi gösteriyorum konuşuyorum😊

Limonum civcivlikten muhabbet kuşuna terfi etti çok şükür 😊 Kanat tüyleri biraz daha uzarsa belki uçabilir diye düşünüyorum ama bunun için bizim yapmamız gereken bir şey var mı yani hafif yüksekten bırakmak gibi falan? Hala çok ürkek asla ele gelmiyor korkuyor en ufak birşeyden
Screenshot_2023-09-27-19-31-34-94_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Limonum civcivlikten muhabbet kuşuna terfi etti çok şükür 😊 Kanat tüyleri biraz daha uzarsa belki uçabilir diye düşünüyorum ama bunun için bizim yapmamız gereken bir şey var mı yani hafif yüksekten bırakmak gibi falan? Hala çok ürkek asla ele gelmiyor korkuyor en ufak birşeyden Ekli dosyayı görüntüle 69351
Yaa nasıl sevindim anlatamam 🥳💛🥲
Gerçekten çok güzel yol almış maşallah 🧿
Takviyelerini düzenli kullanıp iyi bakmasaydınız süreç daha da uzardı ve bağışıklığına katkı olmazdı, sizinde yüreğinize sağlık🌷

Yatak üzerinde minik minik dışarı çıkabilir ya da halı üzerinde. Yüksekten uçmamasına özen gösterirseniz iyi olur, Allah korusun yere çakılabilir çünkü. Ama dediğim gibi kontrollü bir şekilde dışarıda ayna, oyuncak vs ile ani hareketlerden kaçınarak egsersiz yapsa iyi olur.

Çok teşekkür ederim sizlerin sayesinde ilerledik 🤗 Kendisi halının üzerinde minik minik havalanmaya çalışıyor ama çok yapamıyor inşallah zamanla o da olacak 😊

Geri