Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Tüyünde Tuhaflık

KronoSs

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 65 günlük yavru muhabbet kuşuna sahibim. Bugün sevmek için yanına gittiğimde tüylerinde böyle bir tuhaflık gördüm. Daha önce de bir kez kuş beslemiştim fakat böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyorum. Ne olduğu konusunda bilgisi olan var mı? Tedavi gerektirir mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-02-28-09-40-21-84_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg
    Screenshot_2023-02-28-09-40-21-84_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg
    322.8 KB · Görüntüleme: 17
Tek bir tüydeyse bir sorun görünmüyor
Evet Merve Hanım sadece tek tüyünde var, kırmızı görünce orayı telaş yaptık bizde. Teşekkür ederim 🥰 @Merve Hanım şimdi bu olay tek tüyde neden olur? Birden çok tüyde olursa neden olur?

Son düzenleme:
@Merve Hanım sonradan bir soru eklemiştim de bildirim gelmedi sanırım 🥰
Ben ilk mesajı gördükten sonra, düzenleme yapıp soru eklemişsiniz o yüzden görememişim :)

Arada bir öyle olabilir. Bir sürü nedeni var aslında ama genel anlamda birden fazla görülürse sorun arz eder. Virüs, parazit, vitaminsizlik vs liste uzar.

Siz kuşunuza vitamin kullanıyor muydunuz?

Ben ilk mesajı gördükten sonra, düzenleme yapıp soru eklemişsiniz o yüzden görememişim :)

Arada bir öyle olabilir. Bir sürü nedeni var aslında ama genel anlamda birden fazla görülürse sorun arz eder. Virüs, parazit, vitaminsizlik vs liste uzar.

Siz kuşunuza vitamin kullanıyor muydunuz?
Evet öyle oldu kusura bakmayın 🙈

Evet kullanıyorum, önerdiğiniz 2 vitamini de aldım. Röhnfired Entrobac Probiyotik ve Röhnfired Gerwit w vitaminlerini kullanıyorum dediğiniz sıklıkta.

Geri