Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumuz kusuyor

tannkaan

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşumuz ekteki görselde yer aldığı şekilde gün içinde sık sık kusmakta. Bunun nedeni konusunda yardımcı olabilecek var mı? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Ekli dosyalar

• IMG_20230426_173941-min.jpg
    IMG_20230426_173941-min.jpg
    499.3 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20230426_173933-min.jpg
    IMG_20230426_173933-min.jpg
    848.3 KB · Görüntüleme: 10
Kur kusmasıyla hastalık kusmasını ayırt edebiliyor musunuz?
Kur kusması gibi bırakmış sanki. Konuyu inceleyip geri dönüş yapınız.

Kur kusmasıyla hastalık kusmasını ayırt edebiliyor musunuz?
Kur kusması gibi bırakmış sanki. Konuyu inceleyip geri dönüş yapınız.
De
Bilgi için teşekkürler inceledim ve bir sağlık sorunu olmadığını gördüm. Bu süreç ne kadar devam eder sizce?

Bilgi için teşekkürler inceledim ve bir sağlık sorunu olmadığını gördüm. Bu süreç ne kadar devam eder sizce?
Genelde kur yapmaları yıl boyu devam eder ancak bazı durumlarda daha fazla olur bazı durumlarda ise durgunlaşma zamanları olur. Sıcak havalarda daha fazla gözlemleyebilirsiniz.
Ben, muhabbet kuşumun çok fazla kur kusması yaptığı oyuncaklarını duruma göre ondan saklıyorum. Yoksa önüne alamayacak kadar kusuyor. Sizde böyle ufak önlemlerle fazla yapıyorsa önüne geçebilirsiniz. Ancak az yapıyorsa bırakın hevesini alsın sadece konuda dediğim gibi yemleri geri yememeli.

Genelde kur yapmaları yıl boyu devam eder ancak bazı durumlarda daha fazla olur bazı durumlarda ise durgunlaşma zamanları olur. Sıcak havalarda daha fazla gözlemleyebilirsiniz.
Ben, muhabbet kuşumun çok fazla kur kusması yaptığı oyuncaklarını duruma göre ondan saklıyorum. Yoksa önüne alamayacak kadar kusuyor. Sizde böyle ufak önlemlerle fazla yapıyorsa önüne geçebilirsiniz. Ancak az yapıyorsa bırakın hevesini alsın sadece konuda dediğim gibi yemleri geri yememeli.
Birr çift kuş daha var bende onlardan dişi olan ile yalnız bırakıp çiftleşmeleri için bekleyeyim mi sizce? Oyuncak yok kafeste salıncak falan vardı kaldırdım hepsini. Salıncağı istiyor ama geri

Birr çift kuş daha var bende onlardan dişi olan ile yalnız bırakıp çiftleşmeleri için bekleyeyim mi sizce? Oyuncak yok kafeste salıncak falan vardı kaldırdım hepsini. Salıncağı istiyor ama geri
Yavru istiyorsanız siz bilirsiniz. Dişinin yaşı küçük değilse olabilir

Geri