Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuna enerji bloğu mineral bloğu ve gaga taşının hepsini aynı anda kullansak zarar verir mi ?

çingenegofret

Yeni Üye
Muhabbet kuşum için yem almaya gittiğimde set halinde gördüm kraker kum gaga taşı enerji bloğu mineral blok gibi aldım. Gaga taşı enerji bloğu ve mineral blok bu bu üçünü aynı anda taksam kafese olur mu ?

Krakeri ömrü boyunca vermeyin, kursak mantarına davetiye çıkartır. Onun yerine haftada bir dal darı asın. Hem sağlıklı hem de çok severler.
Kafeste mineral blok, kalamar kemiği ve gritli kuş kumu (beyaz ince taneli olmayanlardan), mutlaka bulunmalı. Ve bunlar yeterli. Gaga taşı kireç taşı olanlardansa boşuna kullanmayın. Enerji bloğu dediğiniz yine meyveli olanlarsa onlarıda kullanmayın. Üstte koyu renkli olanları temin edin. Ve söylediğim ürünler devamlı kafesinde kalsın. Duruma göre mineral blok ve kalamar kemiğini ayda bir hijyenik olması açısından yenileyin.
İyi forumlar 🪄

Krakeri ömrü boyunca vermeyin, kursak mantarına davetiye çıkartır. Onun yerine haftada bir dal darı asın. Hem sağlıklı hem de çok severler.
Kafeste mineral blok, kalamar kemiği ve gritli kuş kumu (beyaz ince taneli olmayanlardan), mutlaka bulunmalı. Ve bunlar yeterli. Gaga taşı kireç taşı olanlardansa boşuna kullanmayın. Enerji bloğu dediğiniz yine meyveli olanlarsa onlarıda kullanmayın. Üstte koyu renkli olanları temin edin. Ve söylediğim ürünler devamlı kafesinde kalsın. Duruma göre mineral blok ve kalamar kemiğini ayda bir hijyenik olması açısından yenileyin.
İyi forumlar

Saolun cevap için peki mineral bloğu taktım birkaç kez yedi ve siyah kaka yapmaya başladı bi sıkıntı olurmu

İyi forumlar 🪄
gagataşının kireç taşı olduğunu nereden anlayabilirim bana link atabilirmisiniz amazon satıyor böyle şeyler oradan olursa sevinirim :)

Geri