Karadeniz Pet

Papağanımın ayağı kapıya sıkıştı

Slnblgn

Yeni Üye
466C6B55-A0F4-4B2A-9B60-434CE62CDAA7.jpeg
Ne yazık ki sultan papağanımı annem farketmeden ayağını kapıya sıkıştırdı. Derisi kalktı kanaması oldu. Kanamasını durdurdum baticon ve terramicin ilaç uyguladım. Veterinere götürdüm mavi sprey sıktı antibiyotik verdi beklemeniz lazım dedi.Fakat ayağı şişti ve biraz da morardı. Aşırı endişeliyim. Acaba nekroz olmuş olabilir mi? Serum fizyolojik ile yıkıyorum steril gazlı bez kullanıyorum ilaç uyguluyorum. Ama onu öyle görmek içimi acıtıyor dayanılır gibi değil.. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gereken her şeyi yapmışsınız ama buradan çözüm bulamazsınız. Şişmesi iyi değil. Kırık için röntgen çekmedi mi? Şu an kangren oluşuyor gibi. Acilen başka bir kanatlıdan anlayan veterinere gitmenizi öneririm. Yinede diğer hocalarımız bir baksın. Çok geçmiş olsun.

Parmak çürümüş gibi duruyor. Acilen kanatlı uzman görmeli 🙏🏻

Gereken her şeyi yapmışsınız ama buradan çözüm bulamazsınız. Şişmesi iyi değil. Kırık için röntgen çekmedi mi? Şu an kangren oluşuyor gibi. Acilen başka bir kanatlıdan anlayan veterinere gitmenizi öneririm. Yinede diğer hocalarımız bir baksın. Çok geçmiş olsun.
Hayır çekmedi ne yazık ki antibiyotik kullanın 5 gün sonra gelin dedi fakat durumu kötüye gidiyor ben başka bir yere daha götüreyim en iyisi içim rahat etmeyecek teşekkür ederim

Hayır çekmedi ne yazık ki antibiyotik kullanın 5 gün sonra gelin dedi fakat durumu kötüye gidiyor ben başka bir yere daha götüreyim en iyisi içim rahat etmeyecek teşekkür ederim
Evet bu şekilde olmaz. Vakit kaybetmeden gidin mutlaka çünkü Allah korusun kullanamaz hale gelebilir. Güzel haberlerinizi bekliyoruz 🙏🌺

Evet bu şekilde olmaz. Vakit kaybetmeden gidin mutlaka çünkü Allah korusun kullanamaz hale gelebilir. Güzel haberlerinizi bekliyoruz 🙏🌺
Direk başka bir veterinere gittim çok şükür doku ölümü yokmuş HİRUDOİD diye bir krem verdi iyileşecek inşallah ayakta tepki var acısını hissediyor. Güzel bir bakımla ben oğlumu ayağa kaldıracağım inşallah. O ötmeyince evin neşeyi gitti resmen.

Direk başka bir veterinere gittim çok şükür doku ölümü yokmuş HİRUDOİD diye bir krem verdi iyileşecek inşallah ayakta tepki var acısını hissediyor. Güzel bir bakımla ben oğlumu ayağa kaldıracağım inşallah. O ötmeyince evin neşeyi gitti resmen.
İnsanın içi gidiyor gerçekten de, inşallah en kısa sürede toparlar 🙏🌸 son gelişmelerden haberdar ederseniz çok sevinirim 🙂 tekrar çok geçmiş olsun 💐

Geri